Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 09:47

Klaipėdos policija: nusikaltimų apskrityje mažiausiai per penkerius metus

Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A.Motuzas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A.Motuzas

Šių metų kovą šalyje paskelbtas karantinas policijos darbą stipriai pakoregavo. Spėliota, kad dėl karantino, privertusio žmonės užsidaryti namuose, gali kilti smurto artimoje aplinkoje banga, tačiau bent Klaipėdos apskrityje taip nenutiko.

Nuo metų pradžios iki gegužės 15 dienos užregistruoti 1 436 pranešimai apie galimą smurtą artimoje aplinkoje, pradėti 289 ikiteisminiai tyrimai. Pernai tuo pačiu laikotarpiu pranešimų buvo 1 821, o ikiteisminių tyrimų – 87 daugiau nei šiemet.

Klaipėdos apskrityje mažėjo ir kitų nusikaltimų – šiemet iki gegužės vidurio dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėti 52 ikiteisminiai tyrimai – pernai tuo pačiu laikotarpiu jų buvo 90 , dėl viešosios tvarkos pažeidimų šiemet pradėti 77 ikiteisminiai tyrimai – 27-iais mažiau nei pernai. Grėsmę žmogaus sveikatai ar gyvybei keliančių plėšimų sumažėjo 9-iais (pradėta 30 ikiteisminių tyrimų), vagysčių – 14-ka mažiau nei pernai (pradėta 415 ikiteisminių tyrimų).

Saugiau ir Klaipėdos mieste

Statistika rodo, kad saugiau ir Klaipėdos mieste. Apie smurtą artimoje aplinkoje nuo 2020 sausio Klaipėdos pareigūnams pranešta 110 kartų, tuo pačiu laikotarpiu pernai – 217. Ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis sumažėjo beveik perpus – nuo 67 pernai iki 35 šiemet, dėl vagysčių pradėti 266 ikiteisminiai tyrimai (pernai – 277), dėl plėšimų – 19 (pernai – 33), dėl viešosios tvarkos pažeidimų – 42 (pernai – 66).

Gerėja ir kai kurių nusikaltimų ištyrimo rodikliai – bendras nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklis per pirmuosius keturis metų mėnesius, palyginti su pernai, Klaipėdos mieste išaugo 5,3 proc. Ypač gerai uostamiesčio pareigūnams sekėsi tirti su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis susijusias nusikalstamas veikas – ištyrimo rodiklis šoktelėjo net 27,9 proc., viešosios tvarkos pažeidimų per pirmuosius keturis mėnesius šiemet ištirta 1,3 proc. daugiau nei pernai.

Per visus praėjusius metus Klaipėdos apskrityje nusikalstamų veikų užregistruota mažiausiai per pastaruosius 5 metus. Šiemet, kaip rodo statistika, nusikaltimų toliau mažėja. Auga ir visuomenės pasitikėjimas policija – kiek daugiau nei prieš mėnesį paskelbti uostamiesčio savivaldybės užsakymu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad saugūs savo gyvenamojoje aplinkoje jaučiasi daugiau nei 90 proc. klaipėdiečių.

Per visus praėjusius metus Klaipėdos apskrityje nusikalstamų veikų užregistruota mažiausiai per pastaruosius 5 metus.

„Mažėjanti nusikaltimų statistika ir augantis visuomenės pasitikėjimas policija – neabejotinai yra geriausias pareigūnų darbo įvertinimas. Pasitikėjimas ir bendros pastangos rezultatą – jaustis saugiai savo mieste – pasiekti leidžia greičiau ir paprasčiau. Todėl raginu būti pilietiškais – nedelsiant pranešti apie pastebėtus, įtarimų keliančius dalykus. O Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai ir toliau ypač didelį dėmesį skirs viešosios tvarkos bei saugumo užtikrinimui, prevencinei veiklai efektyvinti.“ – sako Klaipėdos apskr. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:51
02:01
00:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min