Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 27, 15:09

Klaipėdos policijos taikiklyje – dviračiai ir paspirtukai

Klaipėdos policijos pareigūnai tikrino, ar laikosi taisyklių važiuojantys dviračiais ir paspirtukais.
Reido akimirka
Reido akimirka / Klaipėdos VPK nuotr.

Šylant orams ir į gatves išriedant vis daugiau važiuojančiųjų dviračiais ir paspirtukais, stiprėja ir pareigūnų dėmesys šių transporto priemonių eismo saugumui. 2022-04-27 Klaipėdos apskrities kelių policijos pareigūnai uostamiestyje, ties Taikos pr. ir Kauno g. sankryža, vykdė priemonę, per kurią tikrino kaip laikosi taisyklių važiuojantieji dviratėmis transporto priemonėmis. Per kiek daugiau nei valandą buvo patikrinti 32 dviračių ir paspirtukų vairuotojai.

Nustatyti 5 pažeidimai – 1970 m. gimusiam dviračio vairuotojui nustatytas 2,16 prom. neblaivumas, vienas nepilnametis važiavo elektriniu paspirtuku be saugos šalmo, o ant trijų patikrintų dviračių nebuvo jokių šviesą atspindinčių elementų.

Klaipėdos VPK nuotr./Reido akimirka
Klaipėdos VPK nuotr./Reido akimirka

Policijos pareigūnai primena, kad dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai, važiuodami važiuojamąja dalimi, privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba transporto priemonės priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dėvėti saugos šalmus rekomenduojama visiems, važiuojantiems tokiomis transporto priemonėmis, o jaunesniems nei 18 m. nepilnamečiams – juos tinkamai dėvėti yra privaloma.

Pasak pareigūnų, gana dažnai fiksuojama, kad elektriniais paspirtukais važiuoja keli asmenys, ar vežami vaikai, o tai daryti draudžiama. Už šį pažeidimą gresia administracinė bauda nuo 20 iki 40 eurų. Svarbu nepamiršti, kad važiuoti dviračiu ar elektriniu paspirtuku padauginus alkoholio taip pat yra draudžiama – leidžiama alkoholio riba yra 0,4 prom. – kaip ir automobilių vairuotojams.

Jei nustatomas didesnis neblaivumas, dviratės transporto priemonės vairuotojui gresia bauda nuo 80 iki 150 eurų. Jei neblaivumas viršija 1,5 prom., dviratininkas yra apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, arba vengia tikrintis blaivumą – bauda išauga nuo 150 iki 200 eurų.

Nuo 2022 m. pradžios Klaipėdos mieste jau užfiksuota 13 eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviračių ar paspirtukų vairuotojai. Iš jų 10 buvo įskaitiniai, per kuriuos 11 dviratėmis transporto priemonėmis važiavusių žmonių buvo sužeista, vienas žuvo.

Saugokite vieni kitus kelyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min