Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos policininkas nuo saviškių gynė prostitutes, nes pats nemokamai jomis naudojosi

Britai tkisi imtis ryžtingesnių priemonių prostitucijai kontroliuoti
photos.com / Britai tkisi imtis ryžtingesnių priemonių prostitucijai kontroliuoti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjo buvusio pareigūno Vitalijaus Timofejevo bei su juo bendradarbiavusio sąvadautojo, vaidinusio slaptąjį policijos informatorių, Aleksejaus Neurovo baudžiamąją bylą.

Trečiadienį LAT teisėjų kolegija paskelbė, kad ankstesnis žemesnės instancijos Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2008 m. gegužės 29 dienos nuosprendis, kuriuo A.Neurovas (gim. 1977 m.) bei V.Timofejevas (gim.1973 m.) pripažinti kaltais ir nuteisti, yra visiškai pagrįstas ir teisėtas.

Teismas nustatė, kad Klaipėdos miesto VPK kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos 2-ojo skyriaus vyriausiuoju tyrėju dirbęs V.Timofejevas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, suklastojo oficialų dokumentą, o A.Neurovas – pelnėsi iš prostitucijos.

Iš tarnybos išvarytam V.Timofejevui buvo skirtas laisvės atėmimas vieneriems metams bei teisės dirbti teisėsaugos institucijose atėmimas trejiems metams. Tiesa, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas metams, įpareigojant jį per šį laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.

Be to, buvusiam tyrėjui paskirta 1300 litų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

A.Neurovui buvo skirtas laisvės atėmimas trejiems metams. Paskirtos bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams, įpareigojant A.Neurovą per šį laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.

A.Neurovui paskirta 2600 litų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Šie du vyrai įkliuvo, kai paaiškėjo, kad A.Neurovas, esą būdamas policijos informatoriumi, ne vaidino sąvadautoją, o iš tiesų juo buvo ir iš to pelnėsi.A.Neurovo nurodymu vykdavo „subotnikai“, kurių metu policijos pareigūnai nemokamai naudojosi prostitučių paslaugomis. Viena liudytoja teismui yra patvirtinusi, kad jos, kaip prostitutės, paslaugomis už dyką naudojosi ir ekspolicininkas V.Timofejevas.

Savo ruožtu ekspolicininkas V.Timofejevas dangstė prostitucijos verslą, o laisvalaikiu netgi mielai nemokamai naudodavosi savo „globotinių“ kūniškomis paslaugomis.

Nutekindavo karštą policijos informaciją

Kaip rašoma bylos medžiagoje, V.Timofejevas nuteistas už tai, kad, būdamas valstybės tarnautojas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, dėl to valstybė patyrė didelės žalos. 2006 m. gegužės 5 d., būdamas paskirtas laikinai eiti skyriaus viršininko pareigas, dėl savo tarnybos iš Klaipėdos VPK KP ONTT 3-iojo poskyrio vyresniojo tyrėjo sužinojęs, kad Klaipėdos VPK buvo gauta nusiskundimų dėl viename Klaipėdos bute keliamo triukšmo.

Iš A.Neurovo sužinojęs, kad tame bute teikia lytines paslaugas moterys, kurių prostituciją organizavo, vadovavo bei iš to turėjo pajamų A.Neurovas bei šio sugyventinė Simona Kriauzaitė (gim. 1978 m.), būdamas asmeniškai atsakingas už skyriui pavestų užduočių vykdymą, piktnaudžiaudamas tarnyba, V.Timofejevas apie gautus nusiskundimus 2006 m. gegužės 5 d. 13.45 val. telefonu informavo S.Kriauzaitę, liepdamas sumažinti prostitučių klientų šiame bute srautą ir, esant galimybei, persikraustyti į kitą butą.

Kitą sykį policininkas sąvadautojams netgi išdavė, kuris konkrečiai kaimynas skundžiasi dėl už sienos klestinčio prostitucijos verslo.

„Išdūrė“ viršininką Vilniuje 

V.Timofejevas nuteistas ir už tai, kad, būdamas valstybės tarnautojas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, pagamino ir panaudojo netikrą dokumentą, taip padarydamas didelę žalą. 

2006 m. liepos 21 d. iš Klaipėdos VPK KP ONTT viršininko gavęs jam užvizuotą 2006 m. liepos 13 d. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo vyriausiosios valdybos (toliau – LKPB NTVV) viršininko Tomo Ulpio pasirašytą raštą, kuriame buvo prašoma pateikti duomenis apie asmenis: merginą, vardu Simona, bei vaikiną, pravarde L., užsiimančius kitų asmenų įtraukimu į prostituciją ir pelnymųsi iš kitų asmenų prostitucijos, bei patikrinti du galimus šios nusikalstamos veiklos adresus Klaipėdoje, dėl savo tarnybos bei iš pačių A.Neurovo ir S.Kriauzaitės žinodamas, kad paklausime nurodyti asmenys, besipelnantys iš kitų asmenų prostitucijos, yra A.Neurovas ir S.Kriauzaitė, taip pat žinodamas paklausime minimus adresus, kuriuose šie asmenys vykdė savo nusikalstamą veiklą, Klaipėdos VPK KP ONTT viršininko vardu, piktnaudžiaudamas tarnyba, parengė neatitinkantį tikrovės 2006 m. spalio 18 d. raštą Nr. 30-1-9675, kuriame nurodė, kad A.Neurovas, pravarde L., 2000–2002 metais užsiimdavęs sąvadavimu, nuo savo nusikalstamos veikos atsisakė, galimi „salonų“ adresai nenustatyti, „patikrinimo priemonės“ dėl merginos, vardu Simona, nustatymo tęsiamos ir apie rezultatus esą bus pranešta papildomai.

Šį raštą  V.Timofejevas pateikė pasirašyti Klaipėdos VPK KP ONTT viršininkui, apgaule suklaidindamas, kad parengtas atsakymas yra suderintas su paklausimo iniciatoriais LKPB NTVV atsakingais pareigūnais. Klaipėdos VPK KP ONTT viršininkui pasirašius šį neatitinkantį tikrovės dokumentą, V.Timofejevas jį išsiuntė LKPB NTVV, po to Vilniuje atliekamas tyrimas dėl A.Neurovo bei S.Kriauzaitės buvo nutrauktas.

 Su „plaštakėmis“ smagindavosi ir angelai-sargai

Prostitucijos verslo organizatoriai patalpindavo skelbimų viename uostamiesčio dienraštyje apie merginų paiešką erotiniam masažui bei erotinio masažo atlikimą.

Byloje nustatyta, kad nuo 2005 m. pradžios iki 2006 m. spalio 24 d. pas A.Neurovą bei S.Kriauzaitę dirbti prostitutėmis – už atlygį teikti lytines paslaugas, atvyko 13 „plaštakių“: A.M., G.K., J.A., O.T., L.A., T.G., A.V., V.B., J.G., I.K., J.V., D.A. ir R.V. Šioms moterims sutikus dirbti prostitutėmis, sąvadautojai merginoms Klaipėdoje nuomodavo butus prostitucijai, aprūpino mobiliojo ryšio telefonais bendrauti su klientais, lydėdavo į susitikimus su jais, spręsdavo su klientais bei policijos pareigūnais kilusias konfliktines situacijas.

Sąvadautojai netgi turėjo sutartį su saugos tarnyba „Falck Security“, jei kartais kiltų bėdų su įnoringais ar nemokiais klientais.

A.Neurovo bei S.Kriauzaitės nurodymu išvardytos merginos iš klientų už valandos laiko seksualinių paslaugų suteikimą imdavo 100-140 litų mokestį, už pusę valandos – 80 litų mokestį, iš klientų gautus pinigus surašydavo S.Kriauzaitės užvestame apskaitos žurnale ir pusę už seksualinių paslaugų atlikimą gautų pinigų pagal išankstinį susitarimą perduodavo A.Neurovui bei S.Kriauzaitės.

A.Neurovo nurodymu vykdavo „subotnikai“, kurių metu policijos pareigūnai nemokamai naudojosi prostitučių paslaugomis. Liudytoja J.A. teismui yra patvirtinusi, kad jos, kaip prostitutės, paslaugomis už dyką naudojosi ir ekspolicininkas V.Timofejevas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min