Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 14:51

Klaipėdos prokurorai už grotų siunčia vaikų žagintojus

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas patvirtino Klaipėdos apygardos prokuroro kaltinimus baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui ir už mažametės mergaitės išžaginimą dvidešimtmečiam šilutiškiui A.V. skyrė 8 metų nelaisvės bausmę.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, vieno Šilutės rajono kaimo gyventojas nuteistas už tai, kad nuo 2007 m. vasaros iki 2008 m. rugsėjo nuolat seksualiai išnaudojo kaimynystėje gyvenančios šeimos dešimtmetę mergaitę. Vos pilnametystės sulaukęs, tačiau niekur nedirbantis ir nesimokantis vaikinas su mergaitės tėvu dažnai kartu girtaudavo, o po to prigrasindavęs neprasitarti žagindavo jo mažametę dukrą.  

Apie probleminėje šeimoje augančios mergaitės galimą seksualinį išnaudojimą policijai pranešė Šilutės rajono vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai. 

Teismas taip pat patenkino prokurorų pareikštą civilinį ieškinį ir iš kaltininko nukentėjusiajai priteisė 80 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti. 

Šioms dienomis Klaipėdos apygardos prokurorai Klaipėdos apygardos teismui perdavė nagrinėti dar du analogiškus Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų baigtus ikiteisminius tyrimus dėl mažamečių asmenų seksualinio prievartavimo bei išžaginimo.

Pirmojoje byloje įtarimai pareikšti 29 metų klaipėdiečiui, kuris šių metų balandžio 27 d. savo sugyventinės bute, grasindamas dviem sugyventinės sūnaus dešimtmetėms draugėms medine stalo koja, privertė mergaitės nusirengti nuogai ir jį seksualiai patenkinti. Vyrui pareikšti įtarimai dėl mažamečių asmenų seksualinio prievartavimo (pagal LR BK 150 str. 4d.).

Kitoje byloje mažamečio asmens išžaginimu (pagal LR BK 149 str. 4d.) kaltinamas 42 metų klaipėdietis, jau kartą teistas už suaugusios moters išžaginimą. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų gruodžio 14-osios  naktį jis viename iš Nidos gatvės butų išžagino savo draugo dukterėčią, kuriai tuo metu buvo vos ketveri metukai. 

Abiem atvejais vyrai buvo apsvaigę nuo alkoholio ir tai yra jų atsakomybę sunkinanti aplinkybė. Kaltinamiesiems skirta kardomoji priemonė suėmimas. 

„Nors šių nusikalstamų veikų skaičius bendroje nusikalstamumo statistikoje sąlyginai yra nedidelis, jų brutalumas ir cinizmas, besaikis įtariamųjų girtavimas, asocialus gyvenimo būdas, atsakomybės už savo veiksmus nebuvimas šokiruoja, o  iš pareigūnų reikalauja,  kad visi šias sunkias nusikalstamas veikas padarę asmenys būtų išaiškinti bei griežtai nubausti“, – sakė Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vytautas Jurkevičius. 

Už mažamečio asmens išžaginimą numatyta maksimali 15 metų nelaisvės bausmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min