Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 20d. 08:48

Klaipėdos rajone aptikta kvaišalų gamybos laboratorija

Klaipėdos rajone aptikta savadarbė narkotikų gaminimo „laboratorija“.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Klaipėdos rajone aptikta savadarbė narkotikų gaminimo „laboratorija“.

Klaipėdos pareigūnams įkliuvo grupuotė, dideliais kiekiais gaminusi ir platinusi žmogaus sveikatai itin pavojingą psichotropinę medžiagą – metamfetaminą. Kartu atskleista ir prabangaus „BMW X5“ vagystė Norvegijoje.

Stambią įtariamųjų nusikalstamos veikos dokumentavimo ir jų sulaikymo su įkalčiais operaciją uostamiesčio pareigūnai atliko 2013 m. pavasarį. Operacijos metu dalyvavo ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai.

Baigiamosios operacijos stadijos metu policijos pareigūnai atliko kratą Klaipėdos rajone, Budrikų k., vieno įtariamojo sodyboje. Garaže teisėsaugininkai aptiko 3 savadarbius įrenginius, sukonstruotus ir pritaikytus psichotropinėms medžiagoms gaminti. Be to, kratos metu aptiktas daugiau nei 1 litras skysčio, turinčio savo sudėtyje apie 0,5 kg gryno metamfetamino, bei apie 1,6 kg jau pagamintų kvaišalų.

VIDEO: Klaipėdos rajone aptikta narkotikų gamyklėlė

Įtariama, kad psichotropinės medžiagos gaminimą ir jos platinimą labai dideliais kiekiais organizavo 2006 metais Norvegijoje už psichotropinių medžiagų kontrabandą ir jų neteisėtą disponavimą labai dideliais kiekiais teistas 1970 metais gimęs klaipėdietis.

Jam talkino 1968 metais gimęs anksčiau neteistas Klaipėdos rajono gyventojas, kuris pagamino įrangą psichotropinėms medžiagoms gaminti.

Teisėsaugininkai nustatė, kad prie nusikalstamos veikos prisidėjo ir dar vienas klaipėdietis, kuris platino nusikalstamos veikos organizatoriaus tiektą metamfetaminą. Šis uostamiesčio gyventojas sulaikytas 2013 m. gegužės mėn. po to, kai 2 kartus pardavė pirkėjais apsimetusiems asmenims apie 0,6 kg kvaišalų. Dar apie 200 g metamfetamino teisėsaugininkai aptiko kratos metu jo namo rūsyje.

Pareigūnai įtaria, kad nusikalstamos veikos organizatorius perdavė šiam bendrininkui dar apie 0,5 kg psichotropinės medžiagos. Beje, sulaikius įtariamąjį, nustatyta, kad jis naudojosi 2010 m. Norvegijoje pavogtu prabangiu automobiliu „BMW X5“.

Įtarimai dėl 10 nusikalstamų veikų pareikšti dviem asmenims. Įtariama, kad jie veikė organizuotoje grupėje. Baudžiamosios bylos nagrinėjimo teisme metu organizuotos grupės nariai bus kaltinami neteisėtu disponavimu psichotropinėmis medžiagomis ir psichotropinių medžiagų pirmtakais, taip pat ir labai dideliais kiekiais, bei įrenginių psichotropinėms medžiagoms gaminti pagaminimu. 

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 15 metų; už įrenginių narkotinėms ar psichotropinėms medžiagoms gaminti gaminimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų; už neteisėtą disponavimą pirmos kategorijos narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakais numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min