Į teismą atvesdintas Klaipėdos rajono gyventojas Povilas Valeika gūžėsi ir slėpė akis. Smulkaus kūno sudėjimo neaukštas vyras jau penkis kartus teistas dėl smurto artimoje aplinkoje.
Nepaisė teismo draudimo
Nepaisydamas teismo draudimo artintis prie savo 33-ejų sutuoktinės ir vaikų vasario 11-ąją P.Valeika neblaivus parėjo į namus Klaipėdos rajone, Dituvos soduose.
Išsigandusi, kad vyras vėl gali pakelti ranką, moteris apie 18.40 val. paskambino pagalbos telefono 112 numeriu. Tačiau pagalbos laiku nesulaukė – vyras mirtinai sumušė moterį. Po kelių valandų moters brolis tuo pačiu 112 numeriu pranešė apie nužudymą.
Iš karto po šio įvykio Klaipėdos rajono pareigūnai pripažino, kad apie situaciją šioje šeimoje buvo žinoma. Vyras jau buvo kelis kartus teistas už pasipriešinimą policijos pareigūnams, sveikatos sutrikdymus.
Paradoksas, kitą dieną po nelaimės vyras turėjo sėsti už grotų – būtų įsiteisėjęs teismo nuosprendis dėl smurto artimoje aplinkoje. Vyras buvo nuteistas kalėti pustrečių metų.
Bus teisiami policininkai
Po nelaimės našlaičiais liko keturi vaikai. Visus juos priglaudė nužudytosios brolis Rytis Urbanavičius. Į teismą pirmadienį atėjęs vyras neslėpė apmaudo dėl tragedijos sesers šeimoje. „Nežinau, ar blaivus jis smurtaudavo. Šito nežinau...“ - sakė R.Urbanavičius. Vyras vengė žiūrėti į pareigūnų atvestą savo svainį.
Įtarimai dėl netinkamai atliktų tarnybos pareigų pateikti dviem Klaipėdos rajono vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnams.
Kaip teigė ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė Kristina Blinstrubienė, yra pakankamai duomenų įtarti, jog policijos pareigūnai, būdami statutiniai valstybės tarnautojai ir atlikdami savo pareigas, pažeidė įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, sulaužė duotą priesaiką ir pažemino pareigūno vardą. Už tai pareigūnas gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
