Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos rajone sulaikyti stirnas žudę brakonieriai

Brakonierių nužudyta stirna
Aplinkos ministerijos nuotr. / Brakonierių nužudyta stirna
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du Venckų kaimo gyventojus, kurie Svencelės miške kilpomis gaudė stirnas.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, inspekcijos pareigūnus pasiekė gyventojų informacija apie žudomas stirnas. Inspektoriai Ugnius Rauckis ir Virgilijus Olšauskas miške nuo 10 val. ryto pasaloje laukė įtariamų brakonierių. Vėliau į mišką dar atvyko kolegos Albertas Barpšys, Vadimas Kondičius, Arvydas Žilinskas, Petras S.Valiūnas ir Vitalius Marozas.

Antradienį apie 13 val. prie draudžiamų medžioklės įrankių (kilpų) pasirodė įtartini asmenys. Sulaikytieji buvo Venckų kaimo gyventojai. Miške aplinkosaugininkai rado 9 kilpas. Trijose iš jų buvo jau nebegyvos stirnos. Rajono policijos pareigūnai iš karto apsilankė pažeidėjų namuose. Rado draudžiamų medžioklės įrankių bei vienos stirnos skerdieną.

„Minėtiems pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, – sakė Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys. – Jiems gresia bauda nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų, konfiskuojant pažeidimo įrankius ir priemones. Skaičiuojama, kad gamtai padaryta žala gali būti iki 3 tūkst. Lt. Žalą pažeidėjai privalės atlyginti.“

Pernai Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento Valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai išaiškino beveik pusantro tūkstančio gyvūnijos apsaugos teisės aktų pažeidimų. Pažeidėjams skirta daugiau kaip 130 tūkst. Lt administracinių baudų.

Už padarytą žalą gyvajai gamtai pateikta daugiau kaip 36 tūkst. Lt ieškinių. Nustatyti 184 šiurkštūs mėgėjiškos žvejybos, 13 verslinės žvejybos ir 13 medžioklės taisyklių pažeidimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min