Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 8d. 09:19

Klaipėdos teisėsaugininkai išaiškino nelegalias ginklų remonto dirbtuves

Klaipėdoje išaiškinta nelegaliai veikusi ginklų taisykla.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Klaipėdoje išaiškinta nelegaliai veikusi ginklų taisykla.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius baigė du ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis ir šaunamaisiais ginklais dideliais kiekiais.

2016 m. spalio mėn. policijos pareigūnai Kretingos rajone sustabdė uždarosios akcinės bendrovės, prekiaujančios ginklais, šaudmenimis bei pan., vadybininko automobilį, kuriame aptiko apie 3 000 įvairaus kalibro šovinių ir metalinę teleskopinę lazdą. Kratos sulaikytojo bute metu teisėsaugininkai rado tris teisėtai laikytus šautuvus su optiniais taikikliais ir garso slopintuvais, pistoletą, didelį kiekį įvairaus kalibro šovinių, kulkų, kapsulių, tūtelių.

Pirminėje ikiteisminio tyrimo stadijoje buvo pareikštas įtarimas dėl šaudmenų kontrabandos iš Latvijos, tačiau, nustačius, kad šoviniai gabenti teisėtai, ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 3 d. nutrauktas.

Asmeniui pareikštas galutinis įtarimas dėl dalies neteisėtai laikytų šovinių ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu. Be to, jam skirta administracinė bauda už teisėtai įgyto ginklo ir šaudmenų saugojimo, laikymo, nešiojimo bei gabenimo taisyklių pažeidimą.

Tolesnio tyrimo metu 2016 m. gruodžio mėn. KPONTV pareigūnai atliko kratą pas Tauragės gyventoją. Ūkiniame pastate aptiktos įrengtos ginklų remonto dirbtuvės – metalo ir medžio apdirbimo staklės, kiti įrankiai, įvairios ginklų detalės, taikiniai bei kt. Rasti neteisėtai laikyti penki medžiokliniai ir vienas pneumatinis šautuvai.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pareigūnai Klaipėdoje rado nelegalią ginklų taisyklą.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pareigūnai Klaipėdoje rado nelegalią ginklų taisyklą.

Nustatyta, kad asmuo vertėsi ginklų remontu, neturėdamas leidimo. Jam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu ir šaunamaisiais ginklais dideliais kiekiais.

Už neteisėtą nešaunamojo ginklo ar kitokio žmonėms žaloti pritaikyto daikto įgijimą ar nešiojimą baudžiama bauda arba areštu.

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pareigūnai Klaipėdoje rado nelegalią ginklų taisyklą.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pareigūnai Klaipėdoje rado nelegalią ginklų taisyklą.

Už neteisėtą disponavimą ne mažiau kaip 3 šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis dideliais kiekiais baudžiama laisvės atėmimu nuo 4 iki 8 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min