Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 14:11

Klaipėdos teismas paskelbė verdiktą vyrui: įpykęs ant policininkų melagingai pranešė apie sprogmenį darželyje

Klaipėdos apylinkės teismas
Klaipėdos apylinkės teismo nuotr. / Klaipėdos apylinkės teismas

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose nuosprendį ketvirtadienį išklausė 51-erių vyras, melagingai pranešęs apie sprogmenį vaikų darželyje. Taip vyras pasielgė įpykęs ant pareigūnų, kai šie apsilankė jo namuose. Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų vyrui skirtas laisvės apribojimas, taip pat nurodyta dalyvauti elgesio pataisos programoje, pranešė teismas.

Byloje nustatyta, kad Ž. M. paskambinęs į bendrąjį pagalbos centrą numeriu „112“, melagingai pranešė apie visuomenei gresiantį pavojų, nurodydamas, kad už 5 minučių Klaipėdoje sprogs vaikų darželis. Dėl šio skambučio buvo iškviesti policijos ekipažai, tačiau gauta informacija nepasitvirtino.

Vyras ikiteisminio tyrimo metu prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir patvirtino, kad vakare namuose gėrė alų. Kadangi išgėrė daug, neprisimena, ar jis konfliktavo su sugyventine, bet po kiek laiko pas juos į namus atvažiavo pareigūnai. Kas juos iškvietė ir dėl kokių priežasčių – nežino. Pareigūnai jam surašė administracinio nusižengimo protokolą ir išvažiavo. Vyras teigė labai supykęs ant pareigūnų ir iš pykčio paskambinęs į bendrąjį pagalbos centrą numeriu „112“ melagingai pranešė, kad po 5 minučių sprogs vaikų darželis. Ž. M. teigė, kad iš tikrųjų tikslo sprogdinti neturi ir neturėjo, niekada to nepadarytų.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad Ž. M. anksčiau teistas ir teistumas neišnykęs, baustas administracine tvarka, tačiau jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailėjosi dėl savo elgesio bei savo noru atlygino padarytą žalą. Minėtas aplinkybes teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančiomis.

Vyrui skirtas laisvės apribojimas vieneriems metams, įpareigojant bausmės vykdymo laikotarpiu dalyvauti elgesio pataisos programoje bei pradėti dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Asmuo, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų turi teisę Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams paduoti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti kitos rūšies ar dydžio bausmę, negu buvo paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu. Nuteistajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min

Aplinka produktyvumui

Video

21:13
29:17
15:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min