Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos teismui perduota studentės Justinos Šikšniūtės nužudymo byla

Justina Šikšniūtė
„Facebook“ nuotr. / Justina Šikšniūtė
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Prokuratūra baigė tirti ir teismui perdavė klaipėdietės studentės Justinos Šikšniūtės nužudymo bylą. Mergina pernai lapkritį dingo iš Šilutės rajono Saugų kaimo išvykusi į uostamiestį. Vėliau Šilutės rajone, Macikų kaime, policijos pareigūnai aptiko dingusios kūną. Nužudymu įtariamas 1991-aisiais gimęs šilutiškis Valdas Jankauskas jau buvo teistas už vagystes ir plėšimą. Auka ir įtariamasis dėl pavežėjimo susitarė per socialinį tinklą „Facebook“.

„Surašiau kaltinamąjį aktą, kuriuo bylą perdaviau Klaipėdos apygardos teismui dėl seksualinio prievartavimo, išžaginimo ir merginos nužudymo esant bejėgiškoje būklėje, slepiant seksualinio pobūdžio nusikaltimus“, – trečiadienį žurnalistams sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

Pasak jo, tyrimas užtruko, nes tirta įtariamojo nusikaltimu psichika.

„Laukėme ekspertų išvadų dėl to, ar galima traukti kaltinamąjį baudžiamojon atsakomybėn. Atlikus stacionarinį jo tyrimą, psichiatrai atsakė, kad nei veikos metu, nei po jos padarymo, psichika nebuvo sutrikusi tiek, kad negalėtų suvokti savo veiksmų“, – sakė prokuroras.

Prokuroro teigimu, tiriant bylą gauta duomenų, kad įtariamasis į nusikaltimo vietą, kur auką išžagino – prie nebaigto statyti namo prie Priekulės gyvenvietės – buvo nuvykęs anksčiau.

„Yra duomenų, kad jis nusikaltimo vietą žvalgė prieš susitikdamas su nukentėjusiąja“, – kalbėjo prokuroras.

Pasak A.Stanislovaičio, iš pradžių įtariamasis pripažino savo kaltę, tačiau paskutinėse dviejose apklausose jis duoti parodymus atsisakė, todėl išsiaiškinti, ar jis toje vietoje buvo planuodamas būsimą nusikaltimą, ar dėl kitų priežasčių, neįmanoma.

Prokuroro teigimu, greičiausiai bus prašoma bylą nagrinėti ne viešai.

Byloje buvo informacijos ir apklaustų asmenų, įtariant, kad nuo kaltinamojo galėjo nukentėti ir daugiau merginų, tačiau nukentėjusiųjų skundų nebuvo gauta.

Algirdo Venskaus nuotr./Į teismą vedamas Valdas Jankauskas
Algirdo Venskaus nuotr./Valdas Jankauskas

15min.lt primena, kad 2014 m. lapkričio viduryje visą Lietuvą sujaudino ir pribloškė 20-metės Klaipėdos studentės Justinos Šikšniūtės pagrobimo ir nužudymo istorija. Jos gyvybės atėmimo scenarijus buvo baisus – dvidešimtmetė patyrė seksualinio pobūdžio užpuolimą, o tuomet žagintojas, slėpdamas šį nusikaltimą, paliko ją sumuštą ir leisgyvę laukuose sušalti (tiesa, ekspertų vertinimu, auka nebuvo palikta be pagalbos – merginos gyvybė buvo atimta iš karto).

Lapkričio 16 d. vakarą nužudytos J.Šikšniūtės kūnas po trijų parų aptiktas Macikuose (Šilulės r.), maždaug už kilometro nuo įtariamojo žudiko namų.

Iš Mažeikių rajono kilusi šviesiaplaukė buvo ieškoma nuo sekmadienio, kai pakeleivingu automobiliu turėjo grįžti iš močiutės Šilutės rajone į bendrabutį uostamiestyje. Dėl kelionės ji iš anksto per „Facebook“ buvo sutarusi su „Hyundai“ savininku 23 metų Valdu Jankausku.

Vaikinui, nuvežusiam merginą į mirtį, o vėliau slėpusiam įkalčius ir klaidinusiam tyrėjus, gresia nelaisvė nuo 8 metų iki gyvos galvos.

Neseniai ekspertai yra paskelbę, kad įtariamasis Valdas Jankauskas yra pakaltinamas ir teisme gali atsakyti už savo veiksmus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min