15min be reklamos
2022 12 02, 09:14 Atnaujinta 2022 12 02, 12:36

Klaipėdos uoste iškritusio filipiniečio jūrininko paieškos stabdomos

Klaipėdos uoste penktadienio rytą intensyviai ieškota per bortą iškritusio laivo įgulos nario. Pakeltas ir sraigtasparnis. Apie vidurdienį paskelbta, kad jūreivio paieškos stabdomos.
Klaipėdos uostas
Klaipėdos uostas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Penktadienio rytą, pusvalandis po 8 val., atliekant laivo „Bulk Guatemala“ įvedimo į uostą operaciją, Klaipėdos uosto locmanui įlipus į laivą, o laivo įgulai nuimant įlipimo įrangą, pro bortą į vandenį įkrito vienas laivo įgulos narys.

Pirminiais duomenimis, į vandenį įkritęs jūrininkas – filipinietis.

Kaip išsiaiškino 15min, prie laivo „Bulk Guatemala“, buvusio apie vieną jūrmylę nuo kranto, kelios minutės po 8 val. atplaukė locmanų kateris „Mingė“. Pagal procedūras buvo nuleistas trapas.

Juo į laivą įžengė locmanas, kuris pagal tvarką turėjo įvesti laivą į Klaipėdos uostą pro vartus.

Tuo metu pakeliant trapą, pirminiais duomenimis, trūko viena virvė ir žmogus įkrito į jūrą.

Kaip teigė Karinių jūrų pajėgų vadovybės štabo civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas, vyresnysis seržantas Audrius Vitkauskas, jūrininkas buvo be gelbėjimo liemenės, be specialaus kombinezono. „Paprastais darbiniais rūbais, tamsiai mėlynais. Tuo metu lauke buvo apie 3 laipsnius šalčio, vandens temperatūra siekia apie 4–6 laipsnius. Tokiomis sąlygomis išgyventi galima iki 90 minučių“, – teigė specialistas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarnybos iškart ėmėsi visų gelbėjimui privalomų veiksmų ir priemonių, žmogaus ieškoma ne vienu direkcijai priklausančiu kateriu ir laivu, pakeltas sraigtasparnis, tačiau žmogus dar nerastas.

Paieškas vykdę gelbėtojai iš pradžių ieškojo vienos jūrmylės spinduliu, vėliau paieška praplėsta iki 3 jūrmylių.

Apie pietus paskelbta, kad laikinai paieškos stabdomos. Jos bus atnaujintos gavus nurodymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min