Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje už kyšininkavimą nuteisti policijos patruliai

Kyšis policininkams
Ukmergės policijos nuotr. / Kyšis policininkams
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis dviems uostamiesčio policijos patruliams.

Dėl kyšininkavimo buvo teisiami Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 2-osios kuopos 1-ojo būrio vyresnysis patrulis V.J. ir vyriausiasis patrulis A.P.

Teismas valstybės tarnautojus pripažino kaltais ir A.P. nuteisė laisvės atėmimu 1 metams 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant metams, paskyrė 650 Lt dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. V.J. nuteisė laisvės atėmimu 1 metams 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant metams, ir paskyrė tokio paties dydžio piniginę įmoką į minėtą fondą.

Teismas nustatė, kad kaltinamieji, būdami valstybės tarnautojais, savo naudai reikalavo, susitarė priimti ir tiesiogiai priėmė kyšį už neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus. 2009 m. rugsėjo 21 d., patruliuodami Priestočio g., Klaipėdoje, sustabdė automobilį „Audi 100“, kurį vairavo A.Č.

Pastarajam nurodė, kad jis pažeidė kelių eismo taisykles – vairavo automobilį galimai būdamas neblaivus, už ką jam gresia automobilio konfiskacija, vairuotojo pažymėjimo atėmimas ir bauda iki 4 tūkst. Lt.

Tarnybiniame policijos automobilyje, veikdami bendrininkų grupe, už tai, kad nebūtų užfiksuotas kelių eismo taisyklių pažeidimas ir nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, iš vairuotojo pareikalavo 400 Lt kyšio, nurodydami jį atvežti į degalinę, esančią Tilžės g., Klaipėdoje, šalia Sendvario žiedo.

Po to minėtoje degalinėje, būdami tarnybiniame policijos automobilyje, už nurodytą neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus priėmė 300 Lt kyšį iš A.Č.

Teisiamajame posėdyje kaltinamieji kaltais neprisipažino, teigė, kad kyšio iš A.Č. neėmė, o minėtus pinigus rado ant galinės tarnybinio automobilio sėdynės.

Patrulių kaltė įrodyta A.Č. ir kitų liudytojų teisme duotais parodymais, ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais, apžiūros protokolais, daiktų, dokumentų pateikimo protokolais, kita rašytine bylos medžiaga.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui skundą paduodant per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min