Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 20, 09:58

Klastinga Kauno paštininkė paliko moterį be galimybės išsipirkti antrą savo buto dalį

Nuteista paštininkė, suklastojusi siuntos (iš notarų biuro) gavėjos parašą, rašoma Kauno apylinkės teismo trečiadienį paviešintame pranešime.
Daugiabučio pašto dežutės
Asociatyvi iliustracija: anot kaltinamosios, neradusi šeimininkės namuose, ji notarų dokumentus įmetė į pašto dėžutę bei pažymėjo, esą registruota siunta įteikta. / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Už parašo klastojimą 66 metų Tatjanai T. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai skyrė galutinę 1700,00 Eur (34 MGL) baudą. Prokurorui pasiūlius, baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą.

Teismas nustatė, kad T.T., eidama AB „Lietuvos paštas“ laiškininkės pareigas ir atvykdama nurodytu adresu ir įteikdama gavėjui siuntą, ji ant AB „Lietuvos paštas“ siuntos įteikimo pranešimo, registruoto nukentėjusiajai, suklastojo jos parašą ir tokiu būdu patvirtino, kad nukentėjusiajai 2021 m. lapkričio 17 d., 07:50:14 val. buvo įteikta registruota siunta.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta kaip įtariamoji T. T. kaltę pripažino ir parodė, jog pažįsta nukentėjusiąją, jos yra susitarę, kai jos nėra namuose, siuntas palikti pašto dėžutėje.

2021 m. lapkričio 17 d. atnešus registruotą siuntą nukentėjusiajai, pastarosios nebuvo namuose, todėl voką ji įmetė į pašto dėžutę, o tuomet savo planšetiniame kompiuteryje, kuris išduotas darbo tikslais, pažymėjo, kad įteikta registruota siunta. Taip pat, planšetiniame kompiuteryje ant siuntos įteikimo pranešimo pasirašė nukentėjusiosios vardu.

Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad jokio registruoto laiško ar pranešimo atvykti į paštą atsiimti laiško negavo, jai niekas jo asmeniškai neįteikė. Dėl to mano, kad pašte galėjo būti suklastotas jos parašas ir tokiu būdu buvo neteisėtai parduota šeimos nariui priklausanti buto dalis.

Tokiu būdu buvo neteisėtai parduota šeimos nariui priklausanti buto dalis.

Nurodė, kad ji nepažįsta jokios paštininkės T. T. bei jokių sandorių raštu ar žodžiu nėra sudariusi nei su ja, nei su kitomis paštininkėmis. Jeigu būtų gavusi nurodyta tvarka iš notarės pranešimą apie buto pardavimą, būtų bandžiusi išsipirkti dalį iš savo šeimos nario. Šiuo atveju neturėjo tokios galimybės, dėl tos priežasties jaučiasi nukentėjusi, nes buto dalis buvo parduota nepažįstamam žmogui ir jai nežinant.

Skiriant bausmę laiškininkei, teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas vienas nesunkus nusikaltimas. Teisiama pirmą kartą, administracine tvarka nebausta, yra vyresnio amžiaus, našlė. Paskirta 2550 Eur (51 MGL) bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė 1700 Eur (34 MGL) bauda.

Pasak Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovo Andriaus Varnelio, tokie atvejai nėra dažni, o kai su jais susiduriama, visada imamasi atitinkamų priemonių – įmonė bendradarbiauja su teisėsaugos pareigūnais.

Į vagystę ar bet kokį kitą teisinį pažeidimą Lietuvos pašte žiūrima labai griežtai, jie netoleruojami.

„Veiklos skaidrumui bei antikorupcijai įmonėje skiriame itin didelį dėmesį, turime daugybę prevencijos priemonių, kurios leidžia apsisaugoti nuo netinkamo darbuotojų ar partnerių elgesio. Į vagystę ar bet kokį kitą teisinį pažeidimą įmonėje žiūrime labai griežtai, jų netoleruojame“, – komentavo Lietuvos pašto atstovas A.Varnelis.

Teismo pranešime papildomai pažymima, kad už šį nusikaltimą gali būti skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tatjana T., nesutikdama su teismo balandžio 19-osios baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min