Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klastingas žmonos žudikas vietoj malonės gavo ilgesnę bausmę (atnaujinta 12.31 val., video)

N.Vlasovą iš teismo penktadienį išvedė dar labiau prislėgtą.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / N.Vlasovą iš teismo Vilniuje penktadienį išvedė dar labiau prislėgtą nei atvedė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad sutuoktinę žarstekliu užmušęs ir ištisus metus jos dingimą vaidinęs Nikolajus Vlasovas (gim. 1977 m.) vertas kalėti ne 9, bet 11 metų.

Ši visą Lietuvą sujaudinusi istorija prasidėjo dar 2007-ųjų birželį, kai Klaipėdoje paskelbta apie nekilnojamojo turto verslininkės 24 metų Jelenos Vlasovos dingimą.

Moters vyras Nikolajus ištisus metus vaidino sielvartaujantį gyvanašlį, tačiau paaiškėjo, jog jis pats pakėlė ranką prieš žmoną buitinio konflikto metu.

Klaipėdos apygardos teismas buvo skyręs N.Vlasovui 9 metų laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis nuosprendį apskundė, nes tikėjosi švelnesnio – esą žarstekliu jis smogė labai susijaudinęs.Teismui apeliantas akcentavo, kad smūgius sudavė neplanuotai – kai žmona pasakė jam apie neištikimybę.

Savo ruožtu nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta aukos mama Anastasija Sažniova šaukėsi griežtesnės bausmės žudikui.

Motiną, o ne jos dukters žudiką, Apeliacinis teismas ir išgirdo.

Nuosprendis buvo per švelnus

Kaip pranešė teisėja Rūta Mickevičienė, nutarta panaikinti byloje N.Vlasovo atsakomybę lengvinančias aplinkybes, esą žmogžudys prisipažino ir gailisi bei padėjo išaiškinti nusikaltimą.

Teisėja priminė, jog vyriškis ilgą laiką klaidino ikiteisminį tyrimą. Net kai buvo sulaikytas, N.Vlasovas apkalbėjo savo verslo partnerius – jis su detalėmis pasakojo, kaip neva jie nužudė jo žmoną. Tik priremtas nenuginčijamų įrodymų, N.Vlasovas prisipažino ir parodė, kur paslėpė aukos kūną.

Teismui apeliantas akcentavo, kad smūgius sudavė neplanuotai – kai žmona pasakė jam apie neištikimybę. Tačiau, teismo požiūriu, tai nebuvo poelgis labai susijaudinus, nes ginčai tarp sutuoktinių nebuvo išskirtinis reiškinys.

J.Vlasovos motina prašė bausti Nikolajų dar griežčiau – kaltino jį netgi planavus šią žmogžudystę. Tačiau teismas mano, kad kaltinimai, jog išpardavęs visą turtą N.Vlasovas ketino išvykti į užsienį, tėra prielaidos.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./N.Vlasovas
N.Vlasovas

Teisėja R.Mickevičienė apibendrino, jog uostamiesčio teismo nuosprendis iš tiesų buvo šiek tiek per švelnus, todėl pridėjo N.Vlasovui dar dvejus metus nelaisvės. Mat nusikaltimas buvo įvykdytas tyčia, o jo padariniai – nepataisomi.

Areštinėje mėgino žudytis

Kaip žinoma, jaunoji verslininkė J.Vlasova buvo nužudyta dieną prieš vedybų su Nikolajumi metines. Šeimos drama vyko 2007 metų birželio 14-osios ankstų rytą, bute Klaipėdos centre.

Septyneriais metais vyresnis vyras tikina, jog apskritai konfliktas prasidėjo ne dėl pinigų, o dėl šeimyninių priežasčių –žmoną jis kaltino, kad neprižiūri vaiko ir yra neištikima.

Kai konflikto įkarštyje vyras žmonai trenkė per galvą žarstekliu, moteris mirė vietoje.

Už žmogžudystę dėl savanaudiškų paskatų Baudžiamasis kodeksas numato 5-20 metų laisvės atėmimo bausmę arba nelaisvę iki gyvos galvos, tačiau N.Vlasovo poelgis buvo kvalifikuotas tik kaip tyčinis nužudymas, už kurį skiriama nuo 5 iki 15 metų kalėjimo.

Aukos kūną budelis įdėjo į lagaminą ir nuvežęs į mišką prie Veiviržėnų užkasė.

Verslo bendraturčiu buvęs N.Vlasovas po savaitės paskelbė žmonos paiešką.

Ištisus metus J.Vlasova laikyta dingusia be žinios, o 2008-ųjų birželio 19-ąją N.Vlasovas pats policijai parodė vietą, kurioje užkasė žmoną.

Uždarytas į kamerą vyriškis bandė žudytis. Aukštąjį ekonomikos išsilavinimą turintis nuteistasis anksčiau nebuvo teistas.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

VIDEO: Žudikas išgirdo apie griežtesnę bausmę
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min