Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klebonas teisme atviravo, kaip klastojo paraišką Lietuvos pašto pastatų privatizacijos konkurse

Klebonas V.Sakavičius teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Klebonas V.Sakavičius teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas sostinėje nagrinėja baudžiamąją bylą, susijusią su Lietuvos pašto darbuotojų galimomis aferomis pardavinėjant įmonės nekilnojamąjį turtą.

Dėl darbuotojų nusikalstamos veikos prieš teismą stojo 6 kaltinamieji: Algirdas Balčiūnas, Ernestas Vaidelys, Rūta Nekrašienė, Aušra Sadaunykaitė, Vytautė Jančiūtė ir Julius Kvaraciejus.

Iš posto pasitraukusiam Lietuvos pašto vadovui keturiasdešimtmečiui E.Vaideliui Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra pateikusi įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo.

Tuo tarpu buvusį Lietuvos pašto Viešųjų pirkimų komisijos pirmininką Algirdą Balčiūną STT agentai įtaria kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu vykdant viešuosius pirkimus.

Trečiadienio posėdyje teismas apklausė šiuo metu Ilguvos parapijos klebono pareigas einantį Vytautą Sakavičių.

Anksčiau šis dvasininkas buvo Kybartų (Vilkaviškio r.) eucharistinio išganytojo bažnyčios vadovas.

Lietuvos paštas Kybartuose pardavinėjo patalpas, kurių dalis priklausė vietos parapijai. Dievo tarnai pageidavo tapti ir didesnės turto dalies šeimininkais.

Pradinė pastato pardavimo kaina buvo 46 000 litų. Tuo tarpu paraišką viešam aukcionui parengęs V.Sakavičius parapijos vardu pateikė 47 777 litų pasiūlymą.

„Iš pono Balčiūno gavau informaciją, kad pasiūlėme mažiausią kainą ir konkurso nelaimėjome“, – teismui liudijo dvasininkas.

Jis dar pridūrė: „Buvo klausimas, ar nekelsim.“

Anot V.Sakavičiaus, keletą dienų pasitarus su savo luomo vyresnybe buvo nutarta aukciono sumą kelti.

„Ir jūs pateikėt naują paraišką?“ – liudytojo klausė bylą nagrinėjanti Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėja Ainora Kornelija Macevičienė.

„Suklastotą!“ – teisme prisiekęs sakyti tik tiesą ir, žinoma, ištaręs neprivalomą priesaikos teksto frazę „Tepadeda man Dievas“, V.Sakavičius buvo pasiryžęs dalykus vadinti tiesiai šviesiai.

Jis paaiškino, kad į senąjį dokumentą įrašė naują sumą.

Beje, tame pačiame konkurse dalyvavo viena paprasta Kybartų gyventoja. Paštininkų patalpos ją taip pat domino, nes kartu su dvasininkais ji buvo pastato bendrasavininkė.

Moteris buvo pasiūliusi už privatizuojamą turtą solidžią 70 tūkst. litų sumą. Realiai ji ir turėjo laimėti konkursą.

„Sveikinam! Girdėjom, laimėjot“, – tokių žodžių iš kunigo sulaukė konkurso dalyvės motina.

„Pirmiausia jus pasveikino, o paskui pasirodė, kad kunigai laimėjo?“ – stebėjosi teisėja.

Iš tiesų, taip ir nutiko: realiai konkursą turėjo laimėti kybartiškė, bet dvasininkams neteisėtai atgaline data pakėlus kainą iki 75 tūkst. litų, ji liko už borto.

„Ir įsigijot tas patalpas?“ – apibendrinantį klausimą liudytojai uždavė teisėja. „Kaip matote, ne“, – atsakė iš konkurso laimėtojos vietos išstumta Kybartų gyventoja.

Beje, trečiadienį teismui šioje byloje liudijo ir Seimo narys, Lietuvos Socialdemokratų partijos pirmininkas, tuometinis susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius. „Buvau šokiruotas, kai mane pakvietė į apklausą“, – įspūdžiais apie ikiteisminį tyrimą dalijosi politikas.

Teisėja jo tiesiai šviesiai klausė: ar bandė kada nors daryti įtaką privatizuojant Lietuvos pašto turtą?

„Nei kaip ministras, nei kaip politikas niekada neužsiimdavau tokiais dalykais“, – tikino A.Butkevičius. Jis mano, kad į šią bylą buvo įtrauktas tik dėl pareigų, kurias tada ėjo.

Teisme paaiškėjo, kad ministrui apsilankius Kybartuose, kunigas V.Sakavičius domėjosi, kaip parapijai valstybė galėtų perleisti pašto patalpas. Dvasininkui išaiškinta, kad tokios galimybės nėra, ir patarta dalyvauti viešame aukcione. A.Butkevičius asmeniškai padiktavo V.Sakavičiui tuometinio Lietuvos pašto vadovo numerį, atsiliepęs pastarasis nurodė, kaip šiuo konkrečiu klausimu susisiekti su atsakingu už tą sritį Viešųjų pirkimų komisijos pirmininku A.Balčiūnu.

Trečiadienį į teismą atvyko ne visi kviesti liudytojai, juos tikimasi išvysti ir apklausti kitame posėdyje. Teismas yra nutaręs kaltinamuosius apklausti tik po visų liudytojų apklausos, vėliau bus klausomi ir slapta fiksuoti kaltinamųjų telefoniniai pokalbiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min