Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 19:15

Klube išžaginta mergina neatleidžia Vilniaus policininkui: „Atsiprašymas nieko vertas!“

Pareigūnui tenka atgailauti, bet nukentėjusiosios širdies atsiprašymas nesuminkštino
15min koliažas / Auką viešai pasmerkusiam pareigūnui tenka atgailauti, bet nukentėjusiosios širdies atsiprašymas nesuminkštino

Dvigubas smūgis. Taip dabartinę savo padėtį ir būseną apibūdina 18-metė, praėjusį savaitgalį, kaip pranešė policijai, buvusi išžaginta sostinės naktiniame klube. Seksualinės prievartos ir su tuo susijusios emocinės traumos vilnietei dar nepradėjo gyti, tačiau jai teko atlaikyti antrą ataką – viešą policininko pasmerkimą ir pareigūnui antrinusių komentatorių puolimą socialiniuose tinkluose. Nukentėjusioji teigia, kad pareigūno atgaila jai nepasirodė nuoširdi.

„Stengiuosi komentarų nebeskaityti, bet visiškai nuo to atsiriboti neišėjo“, – antradienį 15min prisipažino mergina, praėjusį savaitgalį tapusi itin brutalaus nusikaltimo auka.

Smurtui liko abejingi

Smurtą patyrusi mergina pati susisiekė su 15min redakcija. Lijana (vardas pakeistas, tikrasis vardas redakcijai žinomas) pasakojo su draugėmis penktadienio vakarą leidusi populiariame sostinės naktiniame klube.

„Mes trise šokome pirmajame aukšte. Pamačiau, kad mano draugę kalbina kažkoks vaikinas. Su juo ji nuėjo į antrąjį aukštą. Draugė buvo išgėrusi. Mačiau, kaip ji apsikabino su tuo vaikinu. Su kita drauge nusprendėme apsaugoti ją, nuėjome prie jų, bandėme nusivesti draugę į šoną. Tačiau tas vaikinas staigiai čiupo už rankos ir ėmė tempti“, – pasakojo mergina.

Vaikinas įsitempė merginą į greta buvusį vyrų tualetą ir užsirakino.

Kaip pasakojo auka tapusi jauna moteris, tuo metu tualete buvo kitų vyrų, bet jie liko abejingi girdėdami jos pagalbos šauksmą.

„Jis mane mušė ir žagino. Buvau nusukta nugara į sieną. Trenkė galvą į plyteles. Viskas truko kokias penkiolika minučių. Tuo metu draugė už durų šaukė, bandė mane išgelbėti, atidaryti duris, tačiau jis buvo labai stiprus. Mums niekas nepadėjo... Draugė iškvietė policijos pareigūnus“, – pasakojo košmarą išgyvenusi vilnietė.

Į klubą atvyko policijos pareigūnai, medikai, kurie patvirtino, jog lytinio akto būta.

Tuo metu po klubą toliau ramiai vaikščiojo smurtautojas. Merginos draugė gudrumu jį atviliojo iki policijos.

„Jis buvo aiškiai apsvaigęs, turbūt vartojo ne tik alkoholį. Gal kažko ir daugiau... Nežinau... Mus išvežė į policijos komisariatą. Jį ir mano draugę, kuri viską matė, apklausė“, – tolesnius įvykius prisiminė nukentėjusioji.

Komisariate mergina persigalvojo ir pareiškimo neberašė. Bet rytą ji suprato padariusi klaidą, nuvažiavo į komisariatą ir parašė pareiškimą.

Pareigūnai šeštadienį atvyko į jos namus, pasiėmė suplėšytus ir išteptus rūbus ekspertizei.

Policijos pareigūnai pirmadienį 15min patvirtino, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl išžaginimo naktiniame klube „Metelica“.

22-ejų įtariamajam gresia iki laisvės atėmimo iki 7 metų bausmė.

15min žurnalistai bandė susisiekti su naktinio klubo, kur vyko incidentas, atstovais. Tačiau nesėkmingai.

Šokiruojantis policininko įrašas

Antradienį nukentėjusiąją pasiekė žiniasklaidos pranešimai apie tai, koks skandalingas tęsinys antradienį išsirutuliojo šioje istorijoje.

„Mažiau lakt reikia ir raitytis, ir nieko nebus“, – prie 15min straipsnio elektroninės iškarpos savo poziciją įterpė sostinės policininkas Livijus S., kurį „Instagram“ tinkle seka beveik 4 tūkst. žmonių.

15min nuotr./Policininko požiūris į prievartos aukas
15min nuotr./Policininko požiūris į prievartos aukas

Kilus pasipiktinimui, kad pareigūnas netiesiogiai teisina brutalų nusikaltėlį ir užmeta kaltės naštą pačiai aukai, policijos bendruomenė bendromis pastangomis ėmėsi taisyti padėtį. Sulaukta Vilniaus apskrities policijos komisaro reakcijos, pareigūno laukia etikos sargų verdiktas, o jis pats suskubo paviešinti instagrame atsiprašymą.

Atsiprašymas neįtikino

Tiesa, pati nukentėjusioji 15min pareiškė, kad atgailos tekstas jos neįtikino.

Labai sunkiai laikausi. Ir taip nėra lengva, dėl to, kas atsitiko

„Tas atsiprašymas yra nieko vertas! Jeigu pareigūnas tikrai taip galvotų, kaip dabar rašo, jis nebūtų sugalvojęs parašyti tų žodžių, kuriuos paskelbė prieš tai“, – 15min pašnekovė mano, kad būtent pirminis policininko „pamokslas“ atspindi tikrąjį pareigūno požiūrį, o vėlesnius jo žingsnius vertina tik kaip bandymą išvengti atsakomybės kilus naujai skandalo bangai.

„Labai sunkiai laikausi. Ir taip nėra lengva, dėl to, kas atsitiko, o dar nuo to spaudimo iš socialinių tinklų negalėjau atsiriboti“, – 15min pasiguodė mergina, kurios tapatybė griežtai saugoma kaip nukentėjusiosios kriminaliniame tyrime.

Feisbuko įraše, kur atkreiptas dėmesys į išsakytą skandalu virtusią policininko nuomonę, buvo pasipylę ginčai. Dalis žmonių palaikė pareigūną ir aiškino, kad jis visiškai teisus – smurtą patyrusi, pažeminta ir seksualiai išnaudota mergina pati kalta.

Beje, tiesioginį teisėsaugos darbą po jos kreipimosi vilnietė vertina itin palankiai ir pareigūnams neturi nė menkiausio priekaišto: „Negaliu smulkiau apie tai pasakoti, bet viskas yra daroma, yra atliekami visi tyrimo veiksmai.“

„Labiausiai apgailestauju ir nuoširdžiai atsiprašau ir taip jau kenčiančios merginos. Atsiprašau ir savo kolegų, kurie nenusipelnė būti pliekiami dėl mano kaltės. Tai man bus didelė gyvenimo pamoka, priimu ją“, – atsiprašydamas rašė pareigūnas Livijus.

Labiausiai apgailestauju ir nuoširdžiai atsiprašau ir taip jau kenčiančios merginos.

Pareigūnas pripažino, kad savąją repliką paviešino ne vietoje ir ne laiku, tad dabar atgailauja ir siekia ištaisyti žalą.

„Kaip pareigūnas jaučiu atsakomybę ir tikrai netoleruoju prievartos – bet kokiu pavidalu. Nesiekiau ir jokiu būdu nenorėjau iššaukti tokio visuomenės supriešinimo“, – atgailaujama policininko viešai paskelbtame atsiprašyme.

Beje, 15min primena, kad būtent šis pareigūnas prieš kelerius metus kartu su dar dviem kolegomis buvo šlovintas viešoje erdvėje kaip tikras angelas-sargas. Tuomet Livijus sulaukė asmeninės padėkos ir viešų pagyrų už tai, kad Vilniuje tarnybos metu ištiesė pagalbos ranką į techninę bėdą pakliuvusiai vairuotojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min