Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Operacija „Alio, mama“ – Šiaulių policininkai kapoja telefoninių sukčių tinklus

Telefoniniai sukčiai
Telefoniniai sukčiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiuo metu Šiaulių rajono policijos komisariato tyrėjai atlieka didžiulį ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimų, kuriuos tarpusavyje profesine kalba vadina tiesiog nusikaltimais „Alio, mama“. Į vieną tyrimą sujungtos baudžiamosios bylos dėl telefoninių sukčiavimų, užregistruotų nuo praėjusių metų gruodžio iki šių metų kovo mėnesio Šiauliuose ir Šiaulių rajone.

Kai jums paskambinęs „pareigūnas“ pradeda veblenti, kad reikalingi pinigai nukentėjusiajam gydyti ar patirtai žalai kompensuoti, nutraukite pokalbį, nesiveldami į jokias diskusijas, nes akivaizdu, kad tai – į jūsų piniginę nusitaikę telefoniniai sukčiai. Pareigūnai netarpininkauja dėl piniginių santykių sureguliavimo tarp kaltininko ir nukentėjusiojo.

Devynios pensinio amžiaus moterys, „gelbėdamos“ savo giminaičius telefoniniams sukčiams atidavė 80 000 litų.

Devynios pensinio amžiaus moterys, „gelbėdamos“ savo giminaičius telefoniniams sukčiams atidavė 80 000 litų. Įtarimai dėl šių nusikalstamų veikų pareikšti dviem pinigų iš nukentėjusiųjų paimti ėjusiems asmenims, vadinamiems „kojomis“ – 19-mečiui V.G. ir 16-mečiui D.L.

Tyrimo metu nustatyta, kad šiose nusikalstamose veikose „kojų“ funkcijas atliko ir pinigus iš apgautųjų ėmė dar 4 asmenys, tačiau jie nėra sulaukę amžiaus, nuo kurio galima baudžiamoji atsakomybė. Už vaikų nusikalstamą elgesį dėl tėvų valdžios nepanaudojimo atsakomybė teks tėvams.  

Tiriant sukčiavimo bylas, svarbu nustatyti šių nusikaltimų organizatorius, vadinamąsias „galvas“. Dažniausiai – tai laisvės atėmimo vietose esantys ir bausmes už įvairius nusikaltimus atliekantys asmenys. Šįkart „galvų“ paieška  Šiaulių rajono policijos komisariato tyrėjus  atvedė į Kybartų pataisos namus.

Pataisos namų teritorija būna suskirstyta į gyvenamuosius korpusus, ūkinės paskirties objektus, drausminę zoną, medicininę dalį bei patalpas, skirtas nuteistųjų kultūriniams poreikiams tenkinti. Gyvenamoji zona suskirstyta į  lokalinius sektorius, kurių kiekviename yra bendrabučio tipo gyvenamosios patalpos.

Pas kelis asmenis aptikta pokalbių telefonu tekstų, kuriuos tereikia sklandžiai ir įtikinamai perskaityti, pranešant apie žmones ištikusias nelaimes.

Šiuose bendrabučiuose gyvena nuteistieji, kurie pagal įvairius kriterijus suskirstomi į būrius. Nuteistieji savo lokaliniuose sektoriuose juda ir tarpusavyje bendrauja laisvai, todėl visai galimas dalinimasis sukčiavimo patirtimi ir sukčiavimo organizavimas mobiliuoju ryšiu, kurio buvimą užtikrina įvairiausiais neteisėtais būdais pas nuteistuosius patenkantys telefono aparatai.

Ankstų liepos 10-osios rytą 28 Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai išvyko į Kybartų pataisos namus atlikti kratos. Jos tikslas buvo surasti įkalčių dėl galimo nuteistųjų dalyvavimo veikose, susijusiose su Šiauliuose ir Šiaulių rajone tiriamais telefoninio sukčiavimo atvejais, paimti į įkalinimo įstaigas patekusius nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus ir tokiu būdu užkirsti kelią naujiems sukčiavimo atvejams.

Šešias valandas trukusi Šiaulių apylinkės teismo nutartimi sankcionuota krata buvo atlikta pataisos namų dviejų lokalinių sektorių gyvenamosiose ir bendrojo naudojimo patalpose bei drausmės grupėje. Iškratyti buvo ir patys nuteistieji. Kratų metu buvo naudojami ieškikliai ir zondas plyšiams bei ertmėms apžiūrėti.

Įvairiose slėptuvėse, įrengtose grindyse, lagaminuose, kojinėse buvo rasti keturi mobilaus ryšio telefonai, jų įkrovikliai bei pastarųjų laidai, vienuolika SIM kortelių, penki USB atminties raktai, laiškai su įvairiomis nuorodomis, užrašai su sąskaitų numeriais, žmonių anketiniais duomenimis ir kiti nuteistiesiems draudžiami turėti daiktai. Pas kelis asmenis, kurie įtariami telefoninio sukčiavimo organizavimu Šiauliuose ir Šiaulių rajone, aptikta daugybė lapų su TEO tinklo abonentų numeriais, parengtų pokalbių telefonu tekstų, kuriuos tereikia sklandžiai ir įtikinamai perskaityti, pranešant apie žmones ištikusias nelaimes...

Nustatyta, kad Šiaulių mieste ir rajone veikusios organizuotos grupės šerdį sudarė trys laisvės atėmimo bausmes Kybartų pataisos namuose atliekantys asmenys, kurie bus atvežti į Šiaulių tardymo izoliatorių ir jiems bus pareikšti įtarimai ne tik dėl sukčiavimo bet ir dėl valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo, nes skambinusieji prisistatydavo ir veikdavo policijos pareigūno vardu. 

Šiuos sukčiavimus tiriantys pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad įtariamieji yra pinigų yra išvilioję ne tik iš minėtų devynių moterų, nuo jų yra nukentėję ir daugiau  Šiaulių miesto ir rajono gyventojų, iki šiol nedrįsusių apie tai pranešti policijai. Nukentėjusieji raginami kreiptis į policiją.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min