Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 12:07

Kokainas į Lietuvą dažniausiai atkeliauja iš Pietų Amerikos (nuotraukos)

Kokainas
MKT nuotr. / Kokainas
Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl narkotikų kontrabandos – beveik 2 kg kokaino į Lietuvą buvo atsiųsti paslėpti moteriškose rankinėse. Jų vertė juodojoje rinkoje – apie 400 tūkst. litų.

Kaip informuoja MKT, šiemet muitinės kriminalistai iš viso jau sulaikė 7 kg kokaino, tokiu pat ar panašiais būdais atsiųsto iš įvairių Pietų Amerikos valstybių. Visų šių narkotikų vertė juodojoje rinkoje – apie pusantro milijono litų.

Dar rugsėjo pabaigoje iš Bolivijos į Lietuvą atsiųstoje siuntoje Lietuvos muitinės pareigūnų tarnybiniai šunys aptiko narkotikų pėdsakų.

Tikrinant minėtą siuntą nustatyta, kad į Lietuvą atsiųsta kokaino prikimšta kartoninė dėžė. Narkotikų buvo pilna ne tik odinėse moteriškose rankinėse ir kilimėliuose, kokaino (izoliuota aliuminio folija) buvo ir pačios kartoninės dėžės sienelėse. Iš viso pareigūnai tądien aptiko apie 2 kg kokaino.

Turimais duomenimis, iš Bolivijos atsiųstuose narkotikuose kokaino koncentracija buvo ypač didelė – net 83 proc.

Dėl šio įvykio šių metų spalio 20 d. muitinės kriminalistai sulaikė tris asmenis, jų namuose Panevėžyje ir Kaune buvo atliktos kratos. Du iš sulaikytųjų – panevėžiečiai M.K. ir D.B. – Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimu buvo suimti dviem mėnesiams.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 2 d. (Kontrabanda) ir 260 str. 3 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu). Suimtiesiems gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Šiemet MKT pareigūnai sulaikė jau 7 kg kokaino – visais atvejais šie narkotikai siųsti iš Pietų Amerikos valstybių – Kosta Rikos arba Bolivijos.

Lietuvos juodojoje rinkoje toks narkotikų kiekis vertas apie pusantro milijono litų (gramas kokaino priklausomai nuo grynumo gali kainuoti nuo 150 iki 250 Lt).

Pastebėta, kad į Lietuvą kokainas dažniausiai gabenamas iš minėtų Pietų Amerikos valstybių (Kosta Rikos arba Bolivijos), šiame nelegaliame versle ypač aktyvūs Vakarų Afrikos valstybių piliečiai.

2010 m. liepos pradžioje skirtingose Lietuvos vietose MKT pareigūnai sulaikė du Nigerijos piliečius, gavusius pašto siuntas su 3,5 kg kokaino.

Vienas iš jų sulaikytas Kazlų Rūdoje – su kilogramu narkotikų, paslėptų iš Kosta Rikos atsiųsto sportinio treniruoklio dėžės dvigubame dugne. Antrasis pareigūnams įkliuvo Vilniaus jaunimo nakvynės namuose – buvo atsiėmęs pašto siuntą su moteriškomis rankinėmis, atsiųstomis iš Bolivijos. Rankinių slėptuvėse pareigūnai rado 2,5 kg narkotikų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min