Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 12d. 19:10

Mirtimi pasibaigusi meilė: vyras išprievartavo savo vaikų motiną ir nusižudė

Smurtas
123 RF.com / Smurtas

Viename Telšių rajono miestelyje dar ilgai bus aptarinėjama baisi istorija. Buvęs sutuoktinis, kaip įtariama, grasindamas papjauti, išprievartavo žmoną, o paskui nuėjęs į mišką pasikorė. Prie karsto su juo atsisveikino nukentėjusioji ir jo sugyventinė, su kuria išsiskyrė tą patį rytą prieš įtariamą nusikaltimą.

Abu turėjo antras puses

Kaip praneša Telšių policija, vieną rugsėjo rytą, apie 10 val., grasindamas peiliu, 40 metų vyras, atėjęs į buvusios žmonos namus, ją išprievartavo.

Patenkinęs savo aistrą, įtariamasis pasišalino. 42 metų moteris apie nusikaltimą iš karto pranešė teisėsaugai.

Telšių policija paskelbė įtariamojo paiešką. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio prievartavimo.

Tyrimo duomenimis, auka ir įtariamasis gyveno atskirai. Telšiuose vyras turėjo sugyventinę, gyveno jos bute. Buvusi žmona susitikinėjo su draugu iš Šiaulių rajono. Tai patvirtino tiek velionio sesuo, tiek pati nukentėjusioji.

Suplėšyti naktiniai saugomi policijoje

Į namus patekus įtariamam seksualiniam prievartautojui, jo paties vaikai buvo mokykloje.

Aukos teigimu, raktą iš anksto pasidirbęs ar prisitaikęs vyras atsirakino duris. Žado netekusi moteris su baime stebėjo, kaip jis užrakino duris iš vidaus, užtraukė ant langų naktines užuolaidas, žaliuzes.

Ką tik vieną moterį palikęs vyras kitai kalbėjo, kad pavydas jam ėda gyvenimą, iš skausmo plyšta širdis, ir daužė kumščiu sau į krūtinę.

Ką tik vieną moterį palikęs vyras kitai kalbėjo, kad pavydas jam ėda gyvenimą, iš skausmo plyšta širdis, ir daužė kumščiu sau į krūtinę.

Be užuolankų telšiškis pareiškė pirma nužudysiąs mylimąją, o paskui pribaigsiantis galbūt ir save. Kaip įrodymą, kad ketinimai rimti, išsitraukęs pademonstravo didžiulį peilį.

Policijos pareigūnai aiškinasi, kokiu peiliu įtariamasis grasino moteriai. Nukentėjusioji žurnalistei papasakojo, jog didžiulį peilį jos vaikų tėvas slėpė kelnių klešnėje, o išsitraukęs grasino nužudyti. Siaubo apimtai moteriai šaukiant „bijau mirti“, smurtautojas leido persižegnoti.

Suplėšęs naktinius, kurie dabar saugomi policijoje, pavydus vyras įgyvendino savo troškimą – paskutinį kartą pasimylėjo su jį atstūmusia gyvenimo moterimi, nors ir prieš jos valią. Taip pareigūnams ir žurnalistei teigė nukentėjusioji.

Susikrovęs lagaminus paliko sugyventinę

Atrodo, savo planą vyriškis buvo apgalvojęs iš anksto. Jo sesers teigimu, išeidamas iš sugyventinės namų, brolis susirinko visus savo daiktus ir pasakė išvažiuojantis pas pusseserę į Plungę.

„O kad jis ten būtų nuvažiavęs, dabar būtų gyvas“, – graudinosi moteris.

Tačiau telšiškis sumelavo – jis išvažiavo į Telšių rajone esantį miestelį, kur gyveno buvusi žmona su vaikais. Prieš dešimt metų oficialiai išsiskyręs vyras nei nuo artimųjų, nei nuo aplinkinių neslėpė tebemylintis buvusią sutuoktinę. Tiesa, ta meilė buvo ganėtinai keista, gal net liguista.

Meilė su smurto elementais

Kaip papasakojo nukentėjusioji, maždaug per pusmetį Telšių policijoje užregistruoti šeši jos pareiškimai dėl buvusio vyro elgesio. Nuolatinis psichologinis terorizavimas įgriso ne tik moteriai, bet ir jos vaikams.

Telšiškis maldavo moters, kad jį priimtų gyventi kartu, nesulaukęs teigiamo atsako, žiauriai keršijo. Apie tai liudija pareiškimai policijoje.

Vyriškis nuolat atvažiuodavo į namo, kuriame gyveno buvusi šeima, kiemą, moteris jo į namus neįsileisdavo, tad buvę sutuoktiniai santykius įnirtingai aiškindavosi per langą. Telšiškis maldavo moters, kad jį priimtų gyventi kartu, nesulaukęs teigiamo atsako, žiauriai keršijo. Apie tai liudija pareiškimai policijoje.

Netrukus turėjo vykti teismo posėdis, kuriame turėjo būti svarstoma byla dėl smurto artimoje aplinkoje.

Nukentėjusioji tvirtino, jog pavydus vyras ne kartą ją smaugė. Paskutinį kartą egzekucija įvyko viešoje vietoje – viename Telšių prekybos centre. Incidentą matė ne tik kartu buvusi dukra, bet ir parduotuvių darbuotojos, praeiviai.

Aišku, teismas įpareigojo įtariamą smurtautoją nesiartinti prie aukos, tačiau, atrodo, tai jam buvo nė motais. Prieš tai, pasak moters, vyras ją smaugė kelyje. Patykojo važiuojančios namo, sustabdė automobilį ir čiupo už gerklės.

Velionio sesuo netiki broliene

Ir dėl smurto, ir išprievartavimo didžiules abejones išsakė įtariamojo, o dabar jau velionio sesuo. Ji teigė, kad intymūs santykiai galėjo vykti abipusiu sutikimu. Tik paskui galbūt broliui pagąsdinus, kad viską papasakos konkurentui, jos buvusi brolienė esą galėjusi sukurpti istoriją apie prievartą.

Akivaizdu, kad tarp dviejų šeimų iškastas karo kirvis. Velionio sesuo neslėpė, jog į laidotuves buvusią brolienę įleidusi tik kunigui patarus. Esą žmonės kalbėjo, kad dėl jos brolio mirties kaltos moters nereikėtų prileisti prie karsto.

Tarp dviejų šeimų iškastas karo kirvis. Velionio sesuo neslėpė, jog į laidotuves buvusią brolienę įleidusi tik kunigui patarus.

Nesijaučianti kalta dėl buvusio sutuoktinio savižudybės, nedidelio miestelio gyventoja žurnalistės akivaizdoje teiravosi velionio sesers: „Tai kodėl jis virves rišdavo ant obelų ir sūpynių, taip gąsdindamas vaikus, kodėl du mėnesius gydėsi psichiatrijos skyriuje?“

Sesuo atsakė pirmą kartą girdinti, kad brolis anksčiau mėginęs nusižudyti. Kad jis gydėsi psichiatrijos skyriuje, esą tai būtent buvusios žmonos, už nosies vyrą vedžiojusios, kaltė: ji patarė gultis, o tas uoliai vykdė visus nurodymus.

Sirgo gilia depresija

Paklausus, kokia liga sirgo vyras ar vartojo vaistus, abi moterys patvirtino, kad vaistai buvo paskirti, tačiau jis negėrė. Sesuo tvirtino nežinanti brolio ligos diagnozės, nors lankėsi ligoninėje ir aktyviai domėjosi gydymo eiga, bendravo su gydytoju.

Nukentėjusioji buvo atviresnė: „Vyras sirgo gilia depresija ir dar kažkuo, sudėtingas pavadinimas, nepamenu“.

Lavoną aptiko tarnybinis šuo

Praėjus maždaug parai po įtariamo seksualinio nusikaltimo, miške netoli nuo miestelio, kuriame gyveno auka su vaikais, policininkai rado įtariamojo lavoną su virve ant kaklo. Išorinių smurto žymių nepastebėta.

Pasak velionio artimųjų, vyras pasikorė ant jauno ąžuolo šakos. Toje vietoje ir šeimos nariai, ir miestelio gyventojai kelis kartus praėjo ieškodami, tačiau neaptiko nei gyvo, nei mirusio. Kitą dieną lavoną surado tarnybinis policijos šuo.

Paskutinis pokalbis telefonu

Savižudybė nenustebino nei policijos pareigūnų, nei velionio namiškių. Pasak policijos, po nusikaltimo vyras informavo artimuosius, kad pasitrauks iš gyvenimo. Tačiau kokiu būdu jis tai padarė, policija neskelbia.

Pokalbio metu vyras esą padėkojo moteriai už tuos metus, kai ji kantriai jo laukė, buvo ištikima, atsiprašė už tai, ką jis padarė, ir išreiškė savo paskutinę valią – kad banko kortelė su sąskaitoje esančiais pinigais priklauso vaikams.

Nukentėjusioji paaiškino, kad pasprukusi nuo nužudyti grasinusio prievartautojo išsikvietė policiją. Išsigandęs vyriškis pabėgo, kelis kartus jai skambino. Pokalbio metu vyras esą padėkojo moteriai už tuos metus, kai ji kantriai jo laukė, buvo ištikima, atsiprašė už tai, ką jis padarė, ir išreiškė savo paskutinę valią – kad banko kortelė su sąskaitoje esančiais pinigais priklauso vaikams.

Supratusi, kad vaikų tėvas gali pasidaryti sau galą, moteris staiga persigalvojo, ėmė šaukti, kad atsiims pareiškimą. Tačiau policijos pareigūnai perspėjo, kad tokiu atveju jai gresia atsakomybė už melagingą iškvietimą.

Po laidotuvių velionio sesuo negailėjo karčių žodžių buvusiai brolienei, kaltino, jog galėjusi atsiimti pareiškimą.

Iš vienos šiltos lovos – į kitą

Telšiškio sesers teigimu, prieš mirtį po mišką klaidžiodamas brolis nesėkmingai bandė prisiskambinti ką tik paliktai gyvenimo draugei Telšiuose, bet ji buvo darbe ir negalėjo atsiliepti. „Matyt, norėjo atsisveikinti“, – nusprendė pašnekovė.

„Taigi iš vienos šiltos lovos brovėsi į kitą. Tai kokia čia meilė?“ – replikavo nukentėjusioji, atskleidusi vieną iš juodžiausių buvusio vyro gyvenimo faktų.

Teistas už grupinį išžaginimą

„Jeigu abejojate dėl išprievartavimo, tai žinokite, kad prieš daugelį metų jaunystėje, kai aš laukiausi, vyras dalyvavo grupiniame išžaginime ir už tai atsėdėjo kalėjime ketverius metus“, – išrėžė velionio artimųjų abejonių įskaudinta moteris.

Seseriai beliko pripažinti, kad brolis tikrai buvo įkalintas, bet, jos įsitikinimu, atliko bausmę nekaltai – buvo jaunas ir kvailas, apsiėmė draugų kaltę.

Antrą kartą gyvenime seksualinio nusikaltimo byloje įtariamuoju tapusiam  vyrui šį kartą grėsė laisvės atėmimas iki šešerių metų.

 Viena iš versijų, kad vyras išėjo iš gyvenimo supratęs, ką padarė mylimai moteriai, savo vaikų motinai, baimindamasis aplinkinių reakcijos, taip pat, žinoma, gresiančios bausmės.

Sutaikyti bandė net seniūnas

40-mečio vyro savižudybė sukrėtė miestelio gyventojus. Vieno šaltinio teigimu, nors pora buvo oficialiai išsiskyrusi, tačiau esą ne kartą vėl bandė pradėti bendrą gyvenimą kartu. Moteriai pagailus savo vaikų tėvo, sutiko duoti atskirą kambarėlį su lova. Šaltinio teigimu, pora gyveno po vienu stogu, tačiau atskirus gyvenimus.

Juodu bandė sutaikyti netgi autoritetingi miestelio asmenys, tokie, kaip seniūnas, tačiau visos pastangos buvo bevaisės.

„Kas toje šeimoje buvo kaltas, neaišku: jie vienas kitam vertė kaltę“, – po tragedijos kalbėjo miestelio gyventojai.

Pasak kito šaltinio, vyras buvo neprognozuojamo elgesio, persekiojo buvusią žmoną, gąsdino ir smurtavo.

Beje, nors skyrybos įvyko dėl sutuoktinio girtavimo, jau dešimtį metų vyras nevartojo alkoholio ir, pasak jo sesers, negalėjo pakęsti geriančių moterų. Mylimoji, kurią jis mėgino susigrąžinti ir gražiuoju, ir piktuoju, taip pat nevartoja alkoholio.

Motinos skausmo ašaros

Trijų vaikų tėvo, tapusio įtariamuoju seksualinio prievartavimo byloje, laidotuvėmis rūpinosi jo motina.

Sielvartaudama moteris pažįstamiems dejavo, kad buvo susitaupiusi savo laidotuvėms, o didžiausiai nelaimei reikia laidoti savo sūnų. Be sūnaus, motina užaugino dar dvi dukras.

PAGALBA TELEFONU  

 
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vilties linija

      Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
116 123
visą parą
Jaunimo linija

      Emocinę paramą teikia: savanoriai
8 800 28888
visą parą
Vaikų linija

      Emocinę paramą teikia: savanoriai
116 111
kasdien (11:00–21:00)
Pagalbos moterims linija

      Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
8 800 66366
kasdien (10:00–21:00)
Linija doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai
8 800 77277
I–V (16.00–20.00)
Krizių įveikimo centras Jeigu ieškote              skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą  (Olandų g. 19-2, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt).

        *Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
8 640 51555
I, III, V (16.00–20.00)
 

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. 
 
Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

 
PAGALBA INTERNETU  

 
Vilties linija
     
pagalba teikiama suaugusiems
Rašyti svetainėje:
      paklausk.kpsc.lt/contact.php
     
arba rašyti el. paštu: vilties.linija@gmail.com
atsako per 3 darbo dienas
Jaunimo linija

      Emocinė parama teikiama jaunimui
Registruotis ir rašyti: www.jaunimolinija.lt/laiskai
     
atsako per 2 darbo dienas
Vaikų linija

      Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams  
Registruotis ir rašyti:
     
www.vaikulinija.lt
atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalbos moterims linija
       


        Pagalba teikiama moterims ir merginoms

     
Rašyti el. paštu:

        pagalba@moteriai.lt
atsako per 3 darbo dienas
 

Papildoma informacija - www.klausau.lt

 

 

Temos: 1 Smurtas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Politologai įvertino pusę kadencijos dirbusį Seimą: tokios nepagarbos nebuvo niekada

Smurto randai

Aktualu

Už mįslingos organizacijos „Lietuvos liberalai“ – buvusio pareigūno šešėlis

24sek

Nauja D.Adomaičio viltis – kaip iš akies luptas „Žalgirio“ sirgalių dievukas

Aktualu

Orai.lt: lietų keis minusinė temperatūra – sulauksime iki 5 laipsnių šalčio

„Ginčas“: ar pasiteisino Luko Lekavičiaus sprendimas palikti „Žalgirį“?

Vardai

Princui Charlesui – 70 metų: ką apie jį papasakojo sūnūs ir žmona naujame dokumentiniame filme?

Aktualu

Prie streiko dėl etatinio pedagogų apmokėjimo jungiasi dar 10 mokyklų

Aktualu

Užsispyrusi Italija renkasi vargšų nacionalizmą: radikalai žino, kad juos gelbės kiti

Pasaulis kišenėje

Kūrybingose fotosesijose – bulterjerė apleistuose pastatuose

Gyvenimas

Vladas slėpė depresiją 10 metų, bet rado jėgų susiimti: „Jaučiausi kaip zombis“

Verslas

Ekspertai pataria: kokį turtą parduoti būtų lengviausia, jei staiga prireiktų pinigų?

24sek

Dainius Adomaitis – apie antibiotikus, žaidėją-klijus ir skambų D.Suttono pareiškimą

Gyvenimas

Gulintis autostradoje vairuotojas meldė pagalbos ir buvo priblokštas greitosios operatorių sprendimų

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ finalininkė Dovilė Rostovskytė: „Dėl savo išvaizdos negalėjau įsidarbinti teatre“

Sportas

Olimpinė karatė: Kodėl čia nelyja medaliais? Ir ar jų reikia?

Vardai

Pabaigos pradžia artėja: paviešintas paskutinio „Sostų karų“ sezono anonsas

Aktualu

Pentagono vadovas žada Lenkijai paramą atremiant potencialią Rusijos grėsmę

Sportas

„Sūduvos“ triumfo įrašas Kroatijoje tapo hitu

Aktualu

Tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas 2018“ vienu metu sprogo 29 sprogmenys

Naujienos

Aktualu

Politologai įvertino pusę kadencijos dirbusį Seimą: tokios nepagarbos nebuvo niekada

Smurto randai

Aktualu

Už mįslingos organizacijos „Lietuvos liberalai“ – buvusio pareigūno šešėlis

Aktualu

Linas Kontrimas: Pusmetis iki prezidentinių rinkimų – ką turim?

24sek

Nauja D.Adomaičio viltis – kaip iš akies luptas „Žalgirio“ sirgalių dievukas

Gazas

Naujos linijos Panevėžio gatvėse: pažeidėjais tampa ir stovintys, ir važiuojantys

Aktualu

Konservatoriai įsitvirtina partijų reitingų viršūnėje

Verslas

Statybos Šnipiškėse nenuslūgsta: mikrorajone bus statomas dar vienas butų projektas

Vardai

Princui Charlesui – 70 metų: ką apie jį papasakojo sūnūs ir žmona naujame dokumentiniame filme?

„Ginčas“: ar pasiteisino Luko Lekavičiaus sprendimas palikti „Žalgirį“?

Aktualu

Orai.lt: lietų keis minusinė temperatūra – sulauksime iki 5 laipsnių šalčio

Aktualu

Užsispyrusi Italija renkasi vargšų nacionalizmą: radikalai žino, kad juos gelbės kiti

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ finalininkė Dovilė Rostovskytė: „Dėl savo išvaizdos negalėjau įsidarbinti teatre“

Pasaulis kišenėje

Kūrybingose fotosesijose – bulterjerė apleistuose pastatuose

Gyvenimas

Vladas slėpė depresiją 10 metų, bet rado jėgų susiimti: „Jaučiausi kaip zombis“

Gyvenimas

Gulintis autostradoje vairuotojas meldė pagalbos ir buvo priblokštas greitosios operatorių sprendimų

Vardai

Pabaigos pradžia artėja: paviešintas paskutinio „Sostų karų“ sezono anonsas

Aktualu

Irenos Šiaulienės „bebrų“ etiketė nežeidžia: nesame nukvakę

Multimedija

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos sistema

Aktualu

Prie streiko dėl etatinio pedagogų apmokėjimo jungiasi dar 10 mokyklų

Vardai

Ypatingos

04:06
09:17

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min