TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konfliktas Klaipėdos restorane: padavėja darbdavį kaltina smurtu, šis ją – šmeižtu

Klaipėdietė A.Verbickaja buvusį darbdavį kaltina smurtu. Šia nuotrauka ji pasidalino ir socialiniuose tinkluose. Darbdaviai tikinai, jog tai – šmeižtas.
Facebook.com nuotr. / Klaipėdietė A.Verbickaja buvusį darbdavį kaltina smurtu. Šia nuotrauka ji pasidalino ir socialiniuose tinkluose. Darbdaviai tikinai, jog tai – šmeižtas.
Šaltinis: 15min
2
A A

Klaipėdietės paskutinė darbo diena restorane „Rasytė“ virto tikra drama: moteris kaltina savininką smurtu, šis tikina, kad darbuotoja pati buvo „sunkaus būdo“ ir kaltina ją šmeižtu.

Padavėja dirbusi klaipėdietė Aleksandra Verbickaja tikina paskutinę darbo dieną – sekmadienį – restorane „Rasytė“ išgyvenusi tikrą košmarą. Šeimininką Eduardą Mataitį ji kaltina smurtu.

Vietoje kaspinėlių – smūgis

Gegužę restorane pradėjusi dirbti A.Verbickaja ne tik nešiodavo maistą ir gėrimus – rūpinosi ir dekoracijomis. Mergina puošdavo salę pobūviams, dekoracijoms naudodavo savo asmenines priemones.

Mergina pasakojo, kad iš pradžių jai darbas teikęs malonumą. Tačiau netrukus pastebėjo, kad šeimininkas – ūmaus būdo, karštakošiškas.

123rf.com nuotr./Padavėja
123rf.com nuotr./Padavėja

Pirmasis konfliktas įvykęs jau po Jūros šventės. A.Verbickaja ir dar dvi virėjos liepos 31-ąją nusprendė išeiti iš darbo. Tačiau direktorė Aušrelė Mataitienė esą paprašė jų pasilikti, mat buvo suplanuotas pobūvis ir reikėjo pagalbos.

A.Verbickaja sutiko, tačiau atmosfera darbe darėsi sunkiai pakeliama. Sekmadienį, rugpjūčio 21-ąją, mergina buvo iškviesta į darbą. Nors tada buvusi jai laisva diena, darbe turėjo prisistatyti 20 val. 30 min.

Į darbą ji nuvyko kartu su keturmete dukra. Netrukus sužinojo, kad ji ir dar dvi virėjos yra atleidžiamos, sulaukė raginimų rašyti prašymus ir išeiti iš darbo.

„Nurodyta priežastis, kad mes netinkamos šiam darbui, kad esame nepaklusnios. Dar nebuvo pasibaigęs bandomasis laikotarpis, tad mūsų paprašyta susirinkti daiktus ir išeiti iš darbo. Aš taip ir padariau. Ėmiau rinktis ir savo priemones – kaspinėlius. Norėjau nusirišti juos nuo taurių, bet įpykęs šefas sugriebė man už rankos, smogė per nugarą“, – pasakojo A.Verbickaja.

Konstatuota – lengvas sumušimas

Klaipėdietė išgyvena, kad visą šią sceną matė ir jos keturmetė duktė. Mergytė matė, kaip darbdavys rėkia ant jos mamos, pati ėmė klykti, tad buvo išnešta į lauką.

Smurtą patyrusi A.Verbickaja nėrė pro duris į lauką ir pati išsikvietė policijos pareigūnus, medikus, tėvus.

Pareiškimą policijoje parašiusi moteris tikėjosi, kad darbdavys bent atsiprašys. Tačiau iš jo nesulaukė jokios atgailos. Greitosios pagalbos medikai nustatė, kad patempta moters ranka, patarė ją bintuoti.

Antradienį, prabėgus porai dienų po incidento, patarta advokato ji kreipėsi teismo medicinos ekspertus. Nustatyta, kad merginai patempti rankos raiščiai, ji patyrė nežymų sveikatos sutrikdymą.

A.Verbickaja taip pat kreipėsi ir į Darbo inspekciją, mat su ja darbdaviai nebuvo atsiskaitę.

Kaltina šmeižtu

„Rasytės“ direktorė A.Mataitienė įsitikinusi, kad iš konflikto pučiamas burbulas. Apie patirtą smurtą socialiniuose tinkluose rašinėjančią buvusią padavėją ji kaltina šmeižtu.

A.Mataitienė 15min teigė padariusi klaidą – dar liepos 31-ąją neatsisveikinusi su nepaklusnia darbuotoja.

„Aleksandra ir dvi virėjos – neišskiriamos draugės. Dvi jų lyg kartu gyvena. Net ir laisvą dieną čia jos sėdėdavo. Aleksandra ir sukurstė jas išeiti iš darbo. Tačiau jau po dviejų valandų viena virėja apsigalvojo, paskui ir kita. Persigalvojo ir Aleksandra. Leidau joms pasilikti, nors mano vyras sakė, kad darau klaidą, kad tol, kol čia dirbs Aleksandra – nekels nė kojos“, – atviravo verslininkė.

Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Klaipėdos policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Klaipėdos policija

Ji tikino per daugiau nei 20 metų praktiką pirmą kartą susidūrusi su tokia įžūlia darbuotoja. Mergina esą buvusi nepagarbi, neklusni, vis nuteikinėjusi kitus prieš darbdavį.

Sekmadienį įvyko konfliktas, tačiau viskas esą buvę kitaip. „Mano vyras stovėjo prie baro, kai ji bandė rinktis daiktus, jis tiesiog delnu patraukė ranką, kad nebūtų baro inventoriaus. Ji ėmė isterikuoti, demonstruoti vidurinį pirštą, rėkti, išlėkė į lauką, išsikvietė policijos pareigūnus, tėvus. Galiu patikinti, kad jos mergaitė viso veiksmo nematė, ji tuo metu buvo lauke“, – pasakojo A.Mataitienė.

Atvykus greitosios pagalbos medikams A.Mataitienė dar norėjo kartu sėsti į jų automobilį ir pati išgirsti, kokia yra diagnozė. Ji spėliojo, kad merginos pačios inscenizavo smurtą.

„Pareigūnai tos rankos nefotografavo, nefilmavo, abdukcija padaryta tik po dviejų dienų. Kodėl? Kodėl buvo laukta? Kaltina mus nebūtais dalykais – demonstruoja sutvarstytą ranką ir rašinėja apie mus šmeižtą“, – kalbėjo verslininkė.

Ji tikino, kad iš tiesų šiuo metu sudėtinga rasti darbuotojus – virėjos ir padavėjos pajūryje yra „graibstomos“. „Situacija tokia, kad darbuotojai iškelia galvą prieš darbdavį ir vis aiškina, kad išeis. O mes kaltinami nebūtais dalykais“, – apgailestavo moteris.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Klaipėda Smurtas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min