Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konstantino Michailovo advokatas: mes bandome rasti tai, ko nėra

Advokatas Arūnas Marcinkevičius
Broniaus Jablonsko nuotr. / Advokatas Arūnas Marcinkevičius.
Šaltinis: BNS
0
A A

Pirmadienį Vilniaus apygardos teisme dėl Medininkų žudynių kaltinamo buvusio sovietų milicijos specialaus būrio OMON pareigūno Konstantino Michailovo (buvusio Nikulino) gynyba teigė, kad jų ginamasis prie nusikaltimo nėra prisidėjęs ir kėlė abejones dėl liudytojų parodymų.

„Mes bandome rasti tai, ko nėra“, – tvirtino K.Michailovo advokatas Arūnas Marcinkevičius.

Jis teigė, kad dvejus metu vykstantis teismo procesas yra beviltiškas, ir esą nuo teismo verdikto priklausys, ar žmonės Lietuvoje galės jaustis saugiai. A.Marcinkevičiaus teigimu, procesas yra pagrįstas vienos institucijos, t. y. Generalinės prokuratūros, asmeninėmis ambicijomis.

Be to, advokatas abejojo liudytojų parodymais, ypač įslaptintų liudytojų teiginiais, jie neva yra neaiškūs, netikslūs.

„(Apie K.Michailovą – BNS) liudytojas niekada nieko konkretaus nėra parodęs ir negali parodyti, nes, pirma, mūsų ginamasis nėra susijęs su šiuo baisiu nusikaltimu (..) Antra, ir dėl to, kad jis pats ten nebuvo“, – kalbėdamas apie vieną įslaptintų liudytojų tvirtino A.Marcinkevičius.

Praėjusią savaitę Generalinės prokuratūros prokurorai K.Michailovą pasiūlė įkalinti iki gyvos galvos. Jie teigė surinkę pakankamai duomenų, kad K.Michailovas dalyvavo 1991 metais žudant septynis Lietuvos pareigūnus, kurie saugojo neseniai nepriklausomybę atkūrusios valstybės sieną.

„Už padarytą kvalifikuotą nužudymą siūlome skirti griežčiausią laisvės atėmimo bausmę“, – teisme sakė prokuroras Saulius Verseckas.

Iš K.Michailovo taip pat siekiama priteisti Lietuvos valstybei daugiau nei 3 mln. litų žalą, kuri susidarė dėl išmokų nukentėjusiems, Muitinės departamento nuostolių, paminklo statybos ir kitų išlaidų.

Anot prokurorų, 1991 m. liepos 31 d. kraupią žmogžudystę įvykdė trijų Rygos OMON pareigūnų grupė, kurioje buvo ir K.Michailovas. Jis pats kategoriškai neigia prisidėjęs prie žudynių.

K.Michailovas 2007 m. buvo sulaikytas Latvijoje ir perduotas Lietuvai. Kitus įtariamuosius išduoti atsisako Rusija.

Per užpuolimą nužudyti Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento greitojo reagavimo rinktinės „Aras“ policininkai Mindaugas Balavakas ir Algimantas Juozakas, Policijos departamento Kelių policijos valdybos policininkai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas, Muitinės departamento Vilniaus muitinės inspektoriai Antanas Musteikis ir Stanislovas Orlavičius.

Sunkai sužeistas Vilniaus muitinės inspektoriaus Ričardas Rabavičiaus mirė rugpjūčio 2-ąją. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas buvęs muitininkas Tomas Šernas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min