Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrabanda įstrigo ledų sangrūdoje

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Lietuvoje įsivyravus šalčiams dėl upėse susidariusių ledų sangrūdų kyla įvairių nesusipratimų. Pasieniečiams gamta pagelbėjo sulaikyti kontrabandos krovinį, o Jonavos rajono gyventojams ledais užkimšta Neris graso rimtais nemalonumais.

Nemune ties Gerdašių kaimu (Druskininkų r.) įstrigusį plaustą pastebėję žmonės apie radinį pranešė ugniagesiams gelbėtojams. Atvykę ugniagesiai į krantą ištraukė iš Baltarusijos plukdytą cigarečių kontrabandą. Nelegalus krovinys buvo perduotas Valstybės sienos apsaugos pareigūnams (VSAT).

„Plaustas paleistas tikintis, kad kitame krante jo ateis kažkas pasiimti. Siekdami pelno žmonės linksta rizikuoti. Ne paslaptis, kad dažniausiai keliasdešimt tūkstančių vertės kontrabandos perplukdymo operacijos baigiasi sėkmingai. Dažnai tokių atvejų pasitaiko prie sienos su Rusija“, – LŽ pasakojo VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko pavaduotojas Rokas Pukinskas.

Ugniagesiai, naudodamiesi specialia įranga, ledu prišliaužė prie plausto ir prie jo pririšo virvę. Tuomet radinys buvo atitemptas prie pat kranto Lietuvos pusėje. Plauste sukrautos 20 dėžių cigarečių „Fest“. Visi 10 tūkst. rūkalų pakelių buvo paženklinti baltarusiškomis banderolėmis. Pasieniečiams įtariamųjų sulaikyti nepavyko. Dėl kontrabandos gabenimo šio VSAT padalinio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Nuostolių kontrabandininkams pridariusi ledų sangrūda problemomis graso ir Šešuvos kaimo (Jonavos r.) gyventojams. Ugniagesiai vakar atliko žvalgybą Neries upės pakrantėje dėl susidariusios ledų sangrūdos ir pakilusio vandens lygio. Vandens lygis buvo pakilęs 10–15 cm, vanduo į krantus išsiliejęs apie 1,5–2 m. Tačiau tiesioginio pavojaus gyventojams nekilo. Tokie patikrinimai buvo atlikti dar du kartus, situaciją ekspertai įvertino kaip stabilią, tačiau neatmetė galimybės, kad incidento vietoje gali tekti spręsti gyventojų evakuacijos klausimą. 

 

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min