Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 28d. 09:35

Kontrabandinės cigaretės jau plukdomos ir jūra

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės

Kontrabandinių cigarečių per Lietuvos Respublikos sieną gabentojai jau nebesitenkina Nemuno upe, jie persikėlė ir į Baltijos jūrą – už joje „sužvejotas“ cigaretes į teisiamųjų suolą sėdo aštuoni bendrininkai, teigiama Klaipėdos apygardos prokuratūros pranešime spaudai.

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelio kiekio cigarečių kontrabandos ir bylą su kaltinamuoju aktu vakar perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. 

Kaltinimai dėl kontrabandos, veikiant bendrininkų grupe, pateikti aštuoniems 25–52 metų vyrams, tarp kurių – ir pramoginio laivo kapitonas. 

Ikiteisminį tyrimą byloje atlikę VSAT Pakrančių rinktinės pareigūnai nustatė, kad praėjusių metų liepos 19 d. pramoginiu laivu „Wismar“ anksti ryte iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto išplaukę aštuoni žmonės įplaukė į Lietuvos Respublikos išskirtinę ekonominę zoną ir, būdami nuo Lietuvos pakrantės nutolę apie 20 jūrmylių, iš jūros ištraukė nenustatytų asmenų atplukdytas dėžes su cigaretėmis. Cigaretes jie paslėpė įvairiose laivo vietose ir vakare grįžo į Klaipėdos uostą, tačiau gabenamų cigarečių muitinės kontrolei nepateikė. 

Apžiūrėję laivą, pasieniečiai jame rado per 90 tūkst. pakelių trijų rūšių cigarečių su rusiškomis banderolėmis, kurių bendra vertė, įskaitant nesumokėtus mokesčius – 642 tūkst. litų.
 
„Tai pirmas tokiu neįprastu būdu nustatytas atplukdytos ir jūroje perimtos kontrabandinių cigarečių siuntos atvejis, kuris turėtų kelti susirūpinimą pasienio bei muitinės tarnyboms ir skatinti šių tarnybų pareigūnus atidžiau stebėti ir tikrinti per LR sieną ne tik sausuma, bet ir jūra gabenamus krovinius“, – sakė kaltinamąjį aktą byloje surašęs bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Linas Kiaurakis. 

Už didesnės nei 250 MGL dydžio vertės prekių gabenimą per LR sieną, jų nepateikus muitinės kontrolei, gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min