Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 20d. 10:09

Kontrabandinės cigaretės slėptos vietoje saugos pagalvės ir visuose keturiuose automobilio ratuose

Cigaretės padangose
VSAT nuotr. / Lavoriškių pasienio punktas

Prie sienos su Baltarusija sulaikytas šalčininkietis, slėptuve ant ratų paverstu automobiliu mėginęs neteisėtai įvežti rūkalų.

VSAT nuotr./Cigaretės padangose
VSAT nuotr./Cigaretės padangose

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienį Medininkų pasienio kontrolės punkte dirbantys VSAT Vilniaus rinktinės pasieniečiai, į pagalbą pasitelkę muitinės pareigūnus, sustabdė į Lietuvą vykusį automobilį Chrysler.

VSAT pareigūnai turėjo informacijos, kad šia transporto priemone gali būti mėginama gabenti neteisėtą krovinį.

Tvarkingus kelionės ir mašinos dokumentus pateikęs vairuotojas, 43 metų Šalčininkų rajono gyventojas, į Lietuvą vyko „žaliuoju“ kanalu, taip parodydamas, kad negabena jokių privalomai deklaruotinų daiktų.

Detalaus patikrinimo metu pasieniečiai ir muitininkai mašinoje aptiko net kelias specialiai įrengtas slėptuves. Neteisėtai gabenti rūkalai buvo sukišti į ertmę vietoje kuro bako, prietaisų skydo ertmėje, kur turėtų būti įdėta automobilio saugos pagalvė, už galinės sėdynes esančiame atloše bei galiniame bamperyje. Iš viso pasieniečiai ir muitininkai slėptuvėse aptiko 2 tūkst. 160 pakelių cigarečių „Kiss“, „Glamour“ ir „Winston Lights“ su rusiškomis banderolėmis.

Automobilis, vairuotojas ir neteisėtai gabenti rūkalai perduoti muitinės pareigūnams, kurie toliau aiškinsis įvykio aplinkybes.

VSAT nuotr./Cigaretės padangose
VSAT nuotr./Cigaretės padangose

Švenčionių rajono gyventojas iš Baltarusijos kontrabandines cigaretes vežė paslėpęs visuose keturiuose automobilio ratuose.

Apie vidurnaktį iš trečiadienio į ketvirtadienį VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnai kelyje Polockas – Vilnius, apie 100 metrų nuo Lavoriškių pasienio kontrolės punkto, sustabdė automobilį Volvo 850. 26-erių Švenčionių rajono gyventojas juo ką tik buvo įvažiavęs iš Baltarusijos.

Pasieniečiams šis automobilis pasirodė įtartinas, todėl jie nusprendė mašiną patikrinti detaliai.

SAT pareigūnai automobilį nuvarė atgal į Lavoriškių punktą, kur muitinės turimu rentgeno aparatu buvo peršviesti mašinos ratai. Buvo matyti, kad juose kažkas slepiama.

Tuomet Volvo 850 buvo nuvarytas į Lavoriškių užkardą. Čia pasieniečiai išmontavo visus keturis automobilio ratus ir juose rado prikišta cigarečių pakelių. Paaiškėjo, kad automobiliu taip buvo gabenami 552 pakeliai cigarečių „Premjer Liogkije“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Kad vežami tokiu būdu pakeliai nebūtų pažeisti ar aplamdyti, jie buvo apdėlioti parolonu.

Dėl kontrabandos Vilniaus rinktinės pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Surinktą medžiagą jie perduos teismui bylos nagrinėjimui. Vairuotojui gresia bauda nuo 5 iki 10 tūkst. Lt ir automobilio konfiskavimas.

Švenčionių rajono gyventojas po apklausos paleistas.

Automobilis ir cigaretės saugomi Lavoriškių užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min