2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Kontrabandinės“ kojos: po kelnėmis slėpėsi 40 tūkst. eurų

Neįprastas kontrabandos atvejis Šalčininkų kelio poste: čia Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai praėjusią savaitę, gruodžio 30 d., sulaikė nelegalią 40 tūkst. eurų siuntą. Iš Baltarusijos į Lietuvą dviračiu atvažiavęs Kirgizijos pilietis pinigus slėpė po kelnėmis, prisiklijavęs prie kojų.
Rasti įkalčiai
Rasti įkalčiai / MKT nuotr.

Apie 18 val. į Šalčininkų kelio postą dviračiu iš Baltarusijos atvažiavęs Kirgizijos pilietis muitinės pareigūnų dėmesį atkreipė keistu elgesiu. Vyriškis buvo akivaizdžiai susijaudinęs ir neramus, nors teigė nieko draudžiamo negabenantis.

Detaliai patikrinus minėtą asmenį, paaiškėjo, kad po viršutiniais drabužiais (kelnėmis) prie blauzdų jis buvo prisiklijavęs paketus su grynaisiais pinigais. Iš viso rasta 40 tūkst. eurų. Pažeidėjas prisipažino slapta gabenęs pinigus ir teigė juos vežęsis į Lietuvą, nes ketino pirkti krovininį vilkiką.

Pareigūnai neteisėtai, kontrabandos būdu, vežtus pinigus sulaikė, pažeidėjas po apklausos buvo paleistas. Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Sausio 2 d. Kirgizijos piliečiui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Iš viso pernai (2022 m.) MKT pareigūnai pradėjo 25 ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Jų metu sulaikyta įvairios valiutos (daugiausia eurų ir JAV dolerių), kurios vertė – daugiau nei 578 tūkst. eurų.

Primename, kad asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvos Respubliką ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvos Respubliką.

Pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privalu be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min