Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 09 30, 13:35

Kontrabandininkai cigaretėms Nerimi plukdyti panaudojo šaligatvio trinkeles

Švenčionių rajone pasieniečiai sulaikė Nerimi iš Baltarusijos plukdytą nelegalių rūkalų krovinį. Jį kontrabandininkai bandė maskuoti šaligatvio trinkelėmis, kurios tokiais atvejais naudojamos neteisėtiems rūkalams nugramzdinti po vandeniu.
Cigarečių kontrabanda
Cigarečių kontrabanda / VSAT nuotr.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai vaizdo stebėjimo sistema ties Švenčionių rajono Bareišiūnų kaimu užfiksavo Nerimi plaukiantį įtartiną kryžiaus formos objektą. Jį pasieniečiai kelias valandas sekė vizualiai, o į krantą, priplaukę tarnybine valtimi, ištraukė ties Švenčionių rajono Šukeliškės kaimu.

Ši vieta yra maždaug už 700 metrų nuo sienos su Baltarusija, kuri čia eina upės viduriu.

Paaiškėjo, kad baltarusių kontrabandininkai į Lietuvą mėgino atplukdyti dešimt sandariai supakuotų, tarpusavyje surištų ir kryžiaus formos metaliniu rėmu sutvirtintų rūkalų ryšulių.

Cigarečių dėžėms į vandenį panardinti ir maskuoti panaudotos šaligatvio trinkelės.

Iš viso į pasieniečių rankas pateko 2500 pakelių cigarečių ,,NZ Gold” su baltarusiškomis banderolėmis. Prie krovinio buvo pritvirtintas GPS imtuvas ir belaidis durų skambutis.

Tokius įrenginius kontrabandininkai naudoja plaukiantiems rūkalų „plaustams“ sekti ir surasti, jei šie pasiekia numatytą vietovę.

Dėl kontrabandos Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Cigaretės laikinai saugomos Pavoverės pasienio užkardoje.

Tai ne pirmas kartas, kuomet VSAT pareigūnai iš Neries traukia iš cigarečių pakelių suformuotus savadarbius plaustus.

Tiesa, šios gudrybės kontrabandininkai Baltarusijoje dažniausiai griebiasi žiemos sezono metu, kuomet Neryje prasideda ledonešis. Būtent tada rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašiais į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami medicinine marle, apdrabstomi sušalusiu sniegu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min