Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 10d. 14:16

Kontrabandininkai naujais automobiliais nerizikuoja – cigaretes veža senomis griuvenomis

Kontrabandinės cigaretės
Muitinės departamento nuotr. / Kontrabandinės cigaretės

Praėjusį savaitgalį Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio poste muitininkams įkliuvo vienuolika pažeidėjų, savo automobiliuose gabenusių beveik 28 tūkst. kontrabandinių cigarečių pakelių.

Kaip praneša Muitinės departamentas, muitinės pareigūnai pastaruoju metu vis dažniau sulaiko nemažas kontrabandinių cigarečių siuntas, kurias bandoma pervežti per sieną tam tikslui pritaikytais lengvaisiais automobiliais. Dažniausiai jų vertė siekia vos kelis šimtus litų.

Varguolišką įvaizdį pasirinkę apsukrūs vertelgos įvažiuodami į muitinės postą užtikrintai suka į žaliąjį kanalą taip deklaruodami, kad jokių prekių, viršijančių neapmokestintas normas, negabena. Tačiau pareigūnams ėmus tikrinti jų automobilius detaliai, cigarečių pakeliai pažyra kaip iš gausybės rago.

Muitininkų jau nebestebina, kad kontrabandinės cigaretės išslapstomos įvairiose automobilių konstrukcijose. Neteisėtu būdu praturtėti siekiantys pažeidėjai rūkalų „prikemša“ ne tik automobilio saloną: sėdynių atlošus, durelių ertmes, prietaisų skydelių konstrukcijas, – bet ir įsigudrina slėptuves įrengti, galinių mašinos sparnų konstrukcijose, specialiai sumontuotose dvigubose grindyse ar lubose, cigaretėmis pripildo atsarginius ratus, kuro bakus ir oro filtrus.

Iš viso Kybartų muitinės posto pareigūnai praėjusį savaitgalį į Lietuvą neleido patekti beveik 28 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, o nelegalia rūkalų prekyba užsiimantiems veltelgoms uždirbti daugiau kaip 200 tūkst. litų.

Visiems pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o nelegaliai gabenti rūkalai ir automobiliai, kuriais buvo gabenama kontrabanda, sulaikyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

17:23
27:32
22:52

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min