Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 30d. 11:16

Kontrabandininkai Neryje prarado dar vieną didelį cigarečių krovinį

Cigarečių kontrabanda
VSAT nuotr. / Cigarečių kontrabanda

Švenčionių rajone pasieniečiai sulaikė dar vieną Nerimi iš Baltarusijos plukdytą cigarečių krovinį. Šįkart kontrabandininkai neteko 40 tūkst. pakelių, kurių vertė yra daugiau kaip ketvirtis milijono litų. Plauste buvo įdėtas ir palydovinis radionavigacinis įrenginys.

Kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pirmadienio naktį VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai Neryje pastebėjo plaustą su kroviniu. Ši vieta yra Švenčionių rajono Šukeliškės kaimo prieigose. Nerimi čia eina siena su Baltarusija.

Pavoverės pasieniečiai atsigabeno tarnybinę valtį, ją nuleido į patvinusią Nerį, priplaukė prie srovės nešamo plausto ir nutempė jį į krantą. Paaiškėjo, kad į vieną didelį plaustą buvo sujungti du mažesni su cigaretėmis. Visas krovinys buvo suvyniotas į tentą, kurio sujungimo vietos užlydytos, matyt, tam, kad rūkalai nesudrėktų.

VSAT pareigūnai suskaičiavo, kad kontrabandininkai Baltarusijos krante pasroviui iš viso paleido 80 dėžių, arba 40 tūkst. pakelių, cigarečių su baltarusiškais akcizo ženklais. Neabejojama, kad jų bendrininkai šį krovinį planavo išsitraukti į krantą Lietuvos pusėje ir gabenti į šalies gilumą. Kontrabandininkai buvo pasirūpinę visą laiką žinoti, kur yra jų vertingas krovinys – plauste pasieniečiai aptiko ir palydovinį radionavigacinį įrenginį.

Pavoverės pasieniečių perimtos kontrabandos vertė skaičiuojant pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką yra 284 tūkst. litų.

VSAT Ignalinos rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės saugomos Pavoverės užkardoje.

Prieš savaitę Švenčionių rajone iš Neries, kuria apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija, pasieniečiai ištraukė net keturis plaustus. Jais į Lietuvą iš kaimyninės šalies kontrabandininkai mėgino atplukdyti 139 dėžes, arba 69 500 pakelių, cigarečių, kurių vertė - pusė milijono litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min