Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 22d. 10:02

Kontrabandininkams nesėkme baigėsi Viešvilės pasieniečių budrumo patikrinimas

Viešvilės pasieniečių sulaikyta kontrabanda
VSAT nuotr. / Viešvilės pasieniečių sulaikyta kontrabanda

Po daugiau nei metų pertraukos Viešvilės pasieniečiai sulaikė iš Rusijos Nemunu perkeltą kontrabandinių cigarečių krovinį ir, įtariama, jo pasiimti atvykusį Jurbarko rajono gyventoją.

Įdiegus universalią techninę sienos kontrolės sistemą šiame anksčiau sudėtingiausiu laikytame Lietuvos sienos ruože kontrabandininkai ir pažeidėjai jau metus čia nė nebandydavo lįsti.

Trečiadienį apie 4 val. ryto Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pasieniečiai per sienos kontrolės sistemą pamatė, kad ties Jurbarko rajono Kalvelių kaimu iš Rusijos plaukia asmuo. Tamsoje priplaukęs prie Lietuvos kranto jis ryšulius paliko čia laukusiam žmogui ir nėrė atgal.

Tuo pat metu į šią vietą jau buvo suskubę atvykti netoliese buvę VSAT patruliai, kuriuos nukreipė prie užkardoje esančių monitorių visą veiksmą fiksavę jų kolegos.

Ant kranto pasieniečiai sulaikė nuo jų dar bandžiusį sprukti 19-metį Jurbarko rajono gyventoją ir 6 dėžes, iš viso 3 tūkst. pakelių cigarečių „Jin Ling“ ir „Bayron” su rusiškomis banderolėmis.

Sulaikytasis pasieniečiams yra žinomas. Jis dėl neteisėtos veiklos šiame ruože buvo įkliuvęs prieš pusantrų metų ir tuomet gavo 400 Lt piniginę baudą.

Dabar 19-metis pasieniečiams papasakojo per radiją girdėjęs, kad techninėmis priemonėmis sustiprinus Viešvilės užkardos ruožo apsaugą, čia kontrabandininkams siena tapo sunkiai įveikiama ir jau metus net nebuvo bandoma to daryti. Todėl jis esą nusprendęs patikrinti, ar tai yra tiesa.

Viešvilės pasieniečių budrumo patikrinimas jam užtraukė nemenkus nemalonumus. VSAT Pagėgių rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką jurbarkiškiui dar pradėta administracinės bylos teisena. Už tai gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. Lt. Be to, jis pasienio ruože neturėjo privalomų dokumentų – už šį Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą gresia bauda nuo 150 iki 300 Lt.

Anksčiau 30 km Viešvilės užkardos ruožas Jurbako rajone, kur siena eina Nemunu, buvo kone neramiausias ir problematiškiausias visame Lietuvos pasienyje. Viešvilės pasieniečiai čia nuolat fiksuodavo bandymus iš Kaliningrado srities pažeisti sieną, labai dažnai būdavo mėginama iš Rusijos gabenti kontrabandą.

Situacija pasikeitė prieš metus, kai visame užkardos ruože buvo įdiegta universali sienos stebėjimo ir kontrolės sistema. Šiuo metu šis ruožas visą parą bet kokiomis oro sąlygomis yra kontroliuojamas naudojant moderniausią įrangą.

Jai pradėjus veikti kontrabandininkai ir kiti sienos pažeidėjai, matyt, suprato, kad šios sistemos lengvai įveikti nepavyks, todėl Viešvilės užkardos ruože tapo ramiau. Iki pastarojo įvykio bandymų pažeisti sieną čia nebuvo nuo 2010 m. rugsėjo 14-osios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min