Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 22d. 17:16

Kontrabandininkų kerštas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Vilniaus aps. VPK) Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai išaiškino nusikaltimą, kurio metu visuotinai pavojingu būdu buvo sunaikintas 800 tūkstančių litų vertės turtas.

Pareigūnai nustatė, kad 2009 m. rugsėjo mėn., nakties metu, Minsko pl. 21 esančioje automobilių saugojimo aikštelėje buvo pasikėsinta padegti krovininį vilkiką VOLVO su priekaba, Lenkijos Respublikos valstybiniais registracijos numeriais. Tą kartą, aikštelės sargui pastebėjus liepsną, gaisras buvo užgesintas. Lapkričio mėn. tas pats krovininis automobilis vėl buvo padegtas ir visiškai sudegė. Šio gaisro metu sudegė ir šalia stovėjusių 12 įvairių transporto priemonių, nukentėjo kitas turtas.

Viso buvo padaryta beveik 800 tūkstančių litų nuostolis. Vilniaus aps. VPK Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriuos vėliau perėmė Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyrius. Nustatyta, kad 2009 m. lapkričio mėn. sudegęs krovininis vilkikas VOLVO, 2009 m. vasario mėn. buvo sulaikytas su kontrabandinių cigarečių kroviniu pasienyje su Baltarusijos Respublika. Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjos nutarimu, vilkikas buvo konfiskuotas, perduotas Valstybinei mokesčių inspekcijai ir saugotas Vilniuje. Šis krovininis vilkikas su priekaba, kurių bendra vertė – apie 350 tūkstančių litų, turėjo būti parduotas iš varžytinių.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai, po kruopštaus tyrimo, šių metų birželio ir liepos mėnesiais surengė kelias slaptas policines operacijas, kurių metu buvo nustatyti ir sulaikyti penki asmenys, prisidėję prie nusikaltimo padegant VOLVO organizavimo ir vykdymo. Visiems pareikšti įtarimai, dalis – suimta.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato atsakomybę už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu – areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

 
Temos: 1 Kontrabanda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min