Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 28d. 09:07

Kontrabandininkų talkininkams – tūkstantinės baudos ir daugiau kaip 700 tūkst. litų skola valstybei

Cigarečių kontrabanda
BFL nuotr. / Cigarečių kontrabanda

Tikėjusiems pasipelnyti pardavus beveik 120 tūkst. pakelių cigarečių su rusiškomis banderolėmis, t. y. į Lietuvą patekusių kontrabanda, dviem ukmergiškiams ir kauniečiui teko nusivilti. Vietoj nemenko uždarbio – piniginės baudos nuo keliolikos iki keliasdešimt tūkstančių litų, praneša Vilniaus apygardos teismas.

Be to, jie privalės atlyginti valstybei padarytą žalą – sumokėti daugiau kaip 0,7 mln. litų. Tokį nuosprendį išnagrinėjęs baudžiamąją bylą paskelbė Vilniaus apygardos teismas.

Bendrininkų grupe įvardyti 36 metų V. B., 42 metų S. G. ir 50 metų A. T. pripažinti kaltais neteisėtai disponavus akcizais apmokestinamomis prekėmis (BK 199² str. 1 d.).

Teismas nustatė, kad kitus du bendrininkus į nusikalstamą veiką įtraukė V. B., vadovavo jiems bei koordinavo jų veiksmus. Bendrai veikdami jie tyčia disponavo akcizais apmokestinamomis prekėmis – cigaretėmis, taip pažeisdami fiziniams asmenims taikomą alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo mūsų šalyje nustatytą tvarką.

V. B. susitarus su vienu Ukmergės rajono ūkininku, į pastarojo klojimą 2010 m. rugsėjo 10 d. buvo atgabenti ir sukrauti plastikiniai maišai su medžio pjuvenų granulėmis, kurios maskavo neteisėtai į Lietuvą įvežtas cigaretes, pažymėtas Rusijos Federacijos banderolėmis. Čia buvo 236 dėžės (118 tūkst. pakelių) trijų rūšių cigarečių – „JinLing“, „Saint George“ ir „Saint George Lights“. Nusikaltimo organizatoriaus ir vadovo nusamdyti S. G. ir A. T. turėjo išpakuoti dėžes su rūkalais ir parengti jas realizuoti.

V. B. nurodymu, dalis cigarečių – 27 dėžės (13,5 tūkst. pakelių) buvo sukrautos į A. T. priklausantį visureigį „Mitsubishi L200“. Prie automobilio vairosėdopats V. B. Tačiau nuo sodybos nuvažiavus vos kilometrą, Kauno aplinkkelyje visureigį su cigaretėmis sustabdė operatyvinės informacijos turėję policijos pareigūnai.

Po kelių minučių jie atvyko į ūkininko sodybą. Išvydęs policininkus A. T. mėgino pabėgti, tačiau buvo sulaikytas. Per šią operaciją pareigūnų rankose atsidūrė cigaretės, kurių bendra muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius (PVM, muito, akcizo), viršijo 250 MGL ir sudarė beveik 767 tūkst. litų.

S. G. ir A. T. savo kaltę neigė, V. B. – prisipažino dalinai, tiktai dėl cigarečių, surastų automobilyje. Tačiau visų jų kaltę įrodo liudytojų parodymai ir bylos medžiaga.

Abu V. B. parankiniai tvirtino buvę pasamdyti tik išpakuoti iš maišų cigarečių, o ne disponavę jomis. „S. G. ir A. T. nusikaltimo metu buvo nusikaltimo vietoje, kiekvienas jų atliko savarankiškus veiksmus, aiškiai suvokė, kad šie veiksmai padeda daromai nusikalstamai veikai, ir siekė tai daryti, – teigiama teisėjos Virginijos Švedienės priimtame nuosprendyje. – Kaltinamųjų veiksmai rodo, kad jie veikė siekdami realizuoti vieną ir tą patį nusikalstamą sumanymą – neteisėtai disponuoti akcizais apmokestinamomis prekėmis. Veikos padarymo motyvai ir tikslai nėra būtini šios nusikaltimo sudėties požymiai“.

Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių teismas nenustatė, tačiau konstatavo atsakomybę sunkinančią – jie nusikalto bendrininkų grupėje. Beje, iš šios trijulės vienintelis A. T. praeityje buvo teistas už vagystę (teistumas išnykęs).

Nors kaltinamiesiems grėsė laisvės atėmimas iki septynerių metų, jų asmenybes įvertinęs teismas nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti ir kitaip. Nusikaltimo organizatoriui V. B. skirta 200 MGL (26 tūkst. litų) dydžio bauda (6 MGL sumažinta dėl jo sulaikymo dviem paroms), S. G. ir A. T. – po 150 MGL (19,5 tūkst. litų) baudos. Tačiau kur kas didesnė bausmė – prievolė solidariai atlyginti valstybei padarytą žalą, į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą pervedant 766 742 litus. Todėl laikino nuosavybės teisės apribojimo terminą į nuteistiesiems priklausantį turtą teismas pratęsė, iki bus įvykdytasnuosprendis.

Teismas taip pat konfiskavo visureigį „Mitsubishi L200“ ir priteisė jo bei cigarečių saugojimo išlaidas – beveik po 500 litų kiekvienam.

Paskelbtasis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min