Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Kontrabandininkus konsultavęs pasienietis Kęstas Janeika užsidirbo teistumą ir prarado darbą

Pasienio kontrolės punktas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pasienio kontrolės punktas
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš tarnybos išmestas kontrabandininkus konsultavęs ir už tai kolegų pričiuptas Lazdijų rinktinės pasienietis. Jam teismas dar skyrė pusketvirto tūkstančio eurų baudą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės vadas Virgilijus Raugalė trečiadienį įsakė iš tarnybos atleisti šios rinktinės 26-erių metų Sargybų skyriaus pasienietį Kęstą Janeiką. 

2014 m. kovo 6 d. pasienio su Baltarusija ruože prie Nemuno, netoli Druskininkų savivaldybės Švendubrės kaimo, pasieniečiai sulaikė du automobilius „Audi A6“. Taip pat buvo sulaikyti keturi asmenys, kurie prieš tai nepakluso VSAT pareigūnams ir bandė pasišalinti.

Automobiliuose ir šalia jų buvo 5,5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu VSAT Lazdijų rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Imuniteto poskyrio pareigūnai demaskavo cigaretes gabenusiems asmenims talkinusį K.Janeiką.

Pasieniečių sulaikytas pareigūnas nusikaltimo metu bendravo su cigarečių kontrabandos organizatoriumi, teikė jam informaciją apie pasienio sargybų išsidėstymą ir galimas jų buvimo vietas, patarinėjo, kaip saugiai prieiti prie Nemuno, kuriuo eina siena su Baltarusija.

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusį pirmadienį paskelbė nuosprendį, kuriuo K.Janeika pripažintas kaltu talkinus neteisėtai cigarečių krovinį gabenusiems asmenims ir dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Iš darbo išmestam K.Janeikai teismas skyrė 3 466 eurų baudą, rašoma ketvirtadienį VSAT atstovų paviešintame pranešime. 

Teisingumo neišvengė ir tuomet sulaikyti kontrabandininkai. Vienam jų paskirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir bauda, kitiems – baudos. Tai jau antras pasienietis, kuris šią savaitę buvo atleistas iš tarnybos už talkininkavimą kontrabandininkams. Antradienį toks likimas ištiko 30-metį Vilniaus rinktinės Sargybų skyriaus vyresnįjį pasienietį R.T.

Kolegų pričiuptam, dabar jau buvusiam, pareigūnui teismas skyrė 5 647 eurų baudą

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min