Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Kontrabandininkus sučiupę pasieniečiai Tauragės rajone krėtė butus ir sodybas (nuotraukos)

Sėkmingos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų operacijos metu prie sienos su Rusija sulaikyti trimis automobiliais rūkalus iš Rusijos gabenę kontrabandininkai. Per pasieniečių atliktas kratas į pareigūnų rankas pateko dar keli rūkalų kroviniai bei du ginklai.
Kontrabandinės cigaretės
Kontrabandinės cigaretės / VSAT nuotr.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, antradienį VSAT Pagėgių rinktinės operatyvininkai, Specialiosios paskirties būrio pareigūnai ir Bardinų užkardos pasieniečiai Pagėgių savivaldybės kelyje Panemunė - Mikytai patikrinti stabdė du Audi markės automobilius, važiavusius Tauragės link. Automobiliai ką tik į Lietuvą buvo įvažiavę per Panemunės kontrolės punktą. Turėta žinių, kad šiomis transporto priemonėmis gali būti gabenami neteisėti kroviniai.

Kaip dažnai pasitaiko prie sienos su Rusija, mašinas vairavę asmenys ignoravo uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimus sustoti ir padidino greitį.

Atokiau buvusi kita pasieniečių grupė panaudojo priverstinio stabdymo priemonę – dygliuotą juostą, vadinamą „ežiu“. Abu Audi automobilius – A6 ir A8 – pradurtomis padangomis VSAT pareigūnai sulaikė už kilometro, netoli Pagėgių savivaldybės Piktupėnų kaimo, tame pačiame kelyje Mikytai –Tauragė.

Sulaikymo metu Audi A8 vairavęs dvidešimtmetis tauragiškis pasipriešino VSAT pareigūnams, todėl prieš jį buvo panaudotos specialiosios priemonės - ašarinės dujos. Vaikinas pasieniečių jėga buvo ištemptas iš automobilio ir surakintas antrankiais.

Audi A8 VSAT pareigūnai rado 3700 pakelių cigarečių „Saint George Lights“, „LM Full Flavor“, „Bond Street Lights“ ir „Jin Ling“.  Visos rūkalų pakuotės buvo paženklintos rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Kitame pasieniečių sulaikytame automobilyje, Audi A6, kurį vairavo 24-erių tauragiškė, rasti beveik 4 tūkst. pakelių cigarečių „Saint George Lights“, „LD Pink“ ir „Bond Street“.  Sulaikoma moteris nesipriešino.

Tuo pat metu kelyje Panemunė – Tauragė buvo sustabdytas link Tauragės važiuojantis automobilis Peugeot 406,  kurį vairavo  42-ejų minėto miesto gyventojas. Jis taip pat iš Rusijos neseniai buvo įvažiavęs per Panemunės punktą. Patikrinimo metu mašinoje pasieniečiai rado 80 pakelių  įvairių cigarečių su rusiškomis banderolėmis, 10 puslitrinių butelių alkoholinių gėrimų su užrašu „Okean“ bei keturias plastmasinės 30 l talpas su dyzelinu.

Rūkalai, dyzelinas, degtinė ir automobiliai laikinai saugomi Pagėgių rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu Pagėgių rinktinės operatyvininkai atliko kratas butuose Tauragėje bei keliose sodybose Tauragės rajone.

Per jas rasta daugiau kaip pustrečio tūkstančio pakelių įvairių cigarečių ir 11 butelių alkoholinių gėrimų. Visos akcizinės prekės buvo paženklintos rusiško pavyzdžio banderolėmis. Be to, aptiktas revolveris „Magnum“ bei „Heckler & Koch“ markės pistoletas.

Vienos kratos Tauragės mieste metu akivaizdžiai neblaivus namo savininkas, 45 metų vyras, nevykdė teisėtų VSAT pareigūnų reikalavimų, trukdė atlikti procesinius veiksmus bei sudaužyto butelio šuke įpjovė ranką VSAT operatyvininkui.

Tauragės medikai pasieniečiui susiuvo pjautinę žaizdą. Jis išleistas gydytis į namus.

Nesunkiai VSAT pareigūną sužalojusiam vyrui nustatytas 1,83 promilių girtumas. Jis perduotas policijos pareigūnams.

Visi trys automobilius vairavę tauragiškiai dvi paras praleido areštinėje, iš kurios, pareiškus įtarimus kontrabanda, buvo paleisti. Jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Kratų metu rastos cigaretės, svaigalai bei ginklai taip pat laikinai saugomi VSAT Pagėgių rinktinėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius