Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 22d. 11:38

Kontrabandininkus sučiupo vos trečią dieną tarnaujantys pasieniečiai

Pasieniečių sulaikytos cigaretės ir savadarbiai naščiai
VSAT nuotr. / Pasieniečių sulaikytos cigaretės ir savadarbiai naščiai

Pasieniečiai Pagėgių savivaldybėje penkis kilometrus sekė du kontrabandininkus, Rusijos piliečius.

Juos mėginta stabdyti panaudojant tarnybinis šunį ir ginklą. Desperatiškai sprukusius rūkalų gabentojus galų gale sučiupo jauni, tik šį pirmadienį tarnybą pradėję Pasieniečių mokyklos absolventai.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos patruliai ties Pagėgių savivaldybės Vėžininkų kaimu aptiko per užšalusį Nemuną vedančius šviežutėlius dviejų asmenų pėdsakus. Nustatyta, kad pažeidėjų eita iš Rusijos teritorijos į Lietuvos gilumą.

Apie galimą sienos pažeidimą buvo informuoti rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnai, o pažeidėjų pėdsakais ėmė sekti kinologas su tarnybiniu šunimi.

Už maždaug penkių kilometrų pareigūnai prisivijo lauku einančius du asmenis, savadarbiais naščiais nešančius dėžės. Pažeidėjai, išvydę pasieniečius, metė krovinį ir spruko užšalusios Jūros upės, kuri įteka į Nemuną, link.

VSAT kinologas, įspėjęs žodžiu, paleido tarnybinį šunį. Keturkojis netrukus pasivijo vieną pažeidėją ir įsikabino jam į ranką, tačiau kontrabandininkui pavyko atplėšti nuo savęs gyvūną. Tai matydamas pasienietis iš tarnybinio pistoleto paleido vieną įspėjamąjį šūvį, tačiau tai taip pat bėglių nesustabdė.

Sprukusiems pažeidėjams kelią pastojo tarnybiniu visureigiu iš kitos pusės atvykę pareigūnai. Juo atskubėjo tik šį pirmadienį tarnybą pasienyje su Rusija tarnybą pradėję buvę Pasieniečių mokyklos kursantai. Praėjusį penktadienį jie gavo mokyklos baigimo diplomus ir buvo paskirti į Pagėgių rinktinę. Du jauni pasieniečiai bėglius nesunkiai pasivijo ir sulaikė.

Paaiškėjo, kad abu sulaikytieji yra Rusijos piliečiai – 23 ir 21 metų Kaliningrado srities Nemano miesto ir rajono gyventojai.

Kontrabandininkai į Lietuvą atnešė keturias dėžes cigarečių „LM“. Visi 2 tūkstančiai pakelių buvo paženklinti rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Nelegalų krovinį rusai gabeno specialiais naščiais – savadarbiais per pečius permetamais diržais, pritaikytais nešti dvi dėžes rūkalų.

Rusus pasieniečiai uždarė į areštinę, praneša Sienos apsaugos tarnyba.

Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo Pagėgių pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną, o dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo – ikiteisminį tyrimą. Apie ginklo panaudojimą buvo informuoti prokuratūros pareigūnai.

Neteisėtai gabentos cigaretės ir savadarbiai naščiai saugomi Viešvilės užkardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min