Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kontrabandininkus vaikėsi šimtą kilometrų

Pagėgių pasieniečiai ketvirtadienio naktį sniego rogėmis vaikėsi nuo jų tokia pačia transporto priemone sprukusius kontrabandininkus. Pastarieji po maždaug šimtą kilometrų trukusių gaudynių prarado ir sniego roges, ir kontrabandinių rūkalų krovinį.
Sniego rogės
Sniego rogės / VSAT nuotr.

Kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba, apie 3 val. nakties Pagėgių savivaldybės Galzdonų kaimo ribose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai per termovizorinę įrangą pastebėjo, kad Nemuno ledu iš Rusijos į Lietuvą ateina 8 asmenys. Du iš jų su pagaliais tikrino ledo tvirtumą, mat užšalusiame Nemune yra properšų, o dar šeši nešė dėžes.

Kadangi Nemuno prieigos šiuo metu sunkiai pravažiuojamos, Plaškių užkardos pasieniečiai į šią vietą iškvietė kolegų, patruliuojančių sniego rogėmis, ekipažą.

Per termovizorinę įrangą VSAT pareigūnai užfiksavo, kad į Lietuvos krantą atėjusiųjų jau laukė dviejų jų bendrų sniego rogės su prikabintomis savadarbėmis rogėmis. Nešikų, kurie skubiai pasišalino į Rusiją, paliktas dėžes jie greitai sukrovė į roges. Tuo pat metu į šią vietą jau atskubėjo pasieniečių motorinių rogių „Arctic Cat“ ekipažas.

Kontrabandininkai rogėmis su kroviniu ėme sprukti Galzdonų kaimo link. Kai bėgliai Šilutės rajono Svaraikiemio kaimo ribose pamatė, kad pasieniečių patruliai tuoj prisivys, vienas iš kontrabandininkų nupjovė virvę, jungiančią sniego roges su tempiamu kroviniu, ir nulėke toliau.

Laukais ir pamiškėmis pasieniečiai bėglius, kurie rogėmis lėkė zigzagais, vaikėsi kone šimtą kilometrų. Šie didžiąją dalį kelio lėkė išjungtomis motorinių rogių šviesomis, todėl tai apsunkino VSAT pareigūnų užduotį juos tamsoje prisivyti ir sulaikyti.

Netoli Šilutės rajono Liaučių kaimo pasieniečiai beveik prisivijo kontrabandininkus – iki jų liko apie 200 metrų. Šie staiga įskriejo į kelio Žemaičių Naumiestis griovį. Tuo pat metu prie abiejų bėglių tamsoje privažiavo mikroautobusas, į kurį šie spėjo įšokti. Jo vairuotojas dideliu greičiu nulėkė Žemaičių Naumiesčio link, todėl pasieniečiams kontrabandininkų sulaikyti nepavyko.

Tiesiąja nuo šios vietos iki ten, kur prasidėjo gaudynės, yra beveik 40 kilometrų.

Paaiškėjo, kad iš Rusijos tokiu būdu buvo bandoma atgabenti 12 dėžių, iš viso 6 tūkst. pakelių, cigarečių „Saint George Lights“ su rusiškomis banderolėmis. Jos ir kontrabandininkų sniego rogės „Yamaha“ saugomos Plaškių užkardoje.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius