Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrabandinių cigarečių verslas atnešė vien nuostolių

Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos administracinis teismas plungiškiui Vytautui Grigalauskui buvo negailestingas – už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą nubaudė 11 700 litų bauda, kontrabandines cigaretes, kurių bendra vertė 15 000 litų, nutarė sunaikinti, o jas vežusį automobilį, konfiskuoti. Taigi biznis kontrabandinėmis rusiškomis cigaretėmis patyrė visišką fiasko.

Pareigūnų išplatintame pranešime spaudai tieigiama, kad 39 metų vyro vairuojamą automobilį „VW Golf„ Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Magistralinių kelių priežiūros būrio pareigūnai sustabdė ties Kryžkalniu. Kadangi automobilio galas buvo nusėdęs, tai pareigūnas pasidomėjo, ką telšiškis tokio sunkaus veža, nes pro tamsintus stiklus salono vidaus nesimatė. Vytautas Grigalauskas neišsisukinėjo, patruliui pasakė tiesą – 12 dėžių (6 000 pakelių) cigarečių „Saint George Lights“. Atidarę automobilio dureles, pareigūnai  vietoje galinių sėdynių (jos buvo išimtos) išvydo  juodo celofano maišus, į kuriuos ir buvo supakuotos cigaretės su rusiškomis banderolėmis.

Sulaikytasis paaiškino, kad jas pirko iš vieno nepažįstamo asmens Vilniuje, „Statoil„ degalinėje, kuri yra prieš Gariūnų turgavietę. Už šį pirkinį jis paklojo apie 15 000 litų (už vieną pakelį  – po 2 Lt 40 ct). Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad cigarečių „Saint George Lights“ su Rusijos Federacijos banderolėmis vieno pakelio muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius  – 6 Lt 55 ct, o visų pakelių vertė – 39 300 litų.

Teismas konstatavo, kad V. Grigalauskas padarė sunkų tyčinį savanaudišką nusikaltimą ekonomikai ir verslo tvarkai. Atsižvelgus į atsakomybę lengvinančią aplinkybę – vyras dėl nusikalstamos veikos nuoširdžiai gailisi, jam buvo skirta bauda, mažesnė nei už sunkų nusikaltimą skirtinos baudos vidurkis – 11 700 litų.  Kadangi vyras teisiamas pirmą kartą, nelaisvės jam pavyko išvengti. O už minėtą nusikaltimą galima „užsitarnauti„  net  iki septynerių metų laisvės atėmimo.

Pranešime teigiama, kad V. Grigalauskas neteko ir prieš tris mėnesius pirkto automobilio „VW Golf“. Nors plungiškis  savo vardu nebuvo jo įregistravęs, tačiau buvo įrodyta, kad transporto priemonė priklauso jam ir ji buvo konfiskuota. Taip pat konfiskuotos ir sunaikintos visos cigaretės, už kurias vyras buvo sumokėjęs 15 000 litų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min