Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 18d. 11:19

​Kontrabandos karaliumi pramintas Marijanas Taraškevičius jau nuteistas narkotikų byloje

Įtariamojo M.Taraškevičiaus sulaikymo operacijos epizodas
Kadras iš LKPB filmuotos medžiagos / Įtariamojo M.Taraškevičiaus sulaikymo operacijos epizodas

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį kalėti aštuonerius su puse metų nuteisė vilnietį Marijaną Taraškevičių, kurį pripažino kaltu dėl kokaino įgijimo ir pardavimo.

Į bausmės laiką įskaičiuotas laikino sulaikymo laikas, suėmimo  trukmė bei priverstinis laikymas medicinos įstaigose. M.Taraškevičius priverstinai buvo laikomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ir Utenos ekspertiniame skyriuje, nes tuo metu buvo nustatyta, kad jis serga psichikos liga. Vėliau paaiškėjo, kad ligą jis simuliavo.

Bylos duomenimis, M.Taraškevičius 2011 metais pagal nusikalstamos veikos imitavimo modelį veikusiam Romanui Šnipkiui už 14 tūkst. 490 litų pardavė 98 gramus kokaino. Narkotinės medžiagos koncentracija siekė 72 proc.

Jo laukia dar vienas nuosprendis – Vilniaus miesto apylinkės teisme yra dar viena byla, kurioje M.Taraškevičius kaltinamas dėl vogtų daiktų įgijimo ir realizavimo.

Prokuroras yra sakęs, kad M.Taraškevičiaus kaltė grindžiama R.Šnipkio parodymais. Jo parodymai yra pagrindinis duomenų šaltinis, nes liudytojas viso proceso metu davė nuoseklius ir detalius parodymus, o kiti bylos duomenys patvirtina jo parodymus.  
M.Taraškevičius savo kaltės nepripažino.

Jo laukia dar vienas nuosprendis – Vilniaus miesto apylinkės teisme yra dar viena byla, kurioje M.Taraškevičius kaltinamas dėl vogtų daiktų įgijimo ir realizavimo. Pasak prokuratūros, vogtų daiktų byloje M.Taraškevičius įtariamas neteisėtai 2010-2011 metais įgijęs iš Vilniaus parduotuvių pavogtus įvairius daiktus – kompiuterius, telefonus, laikrodžius, kailinius. Iš viso už 26,4 tūkst. litų. Byloje liudytojais apklausti du Baltarusijos piliečiai, kurie iš M.Taraškevičiaus pirko vogtus daiktus.

M.Taraškevičius šiuo metu laikomas suimtas. Teismas mano, kad kaltinamasis gali slėptis ir bėgti nuo teismo, jam gresia ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė. Taip pat atsižvelgta, kad per ikiteisminį tyrimą kaltinamasis simuliavo psichinius sveikatos sutrikimus – teismas tai įvertino kaip pastangas išvengti atsakomybės.

M.Taraškevičių ir kitus įtariamuosius pareigūnai sulaikė 2011 metų lapkritį. Taip pat sulaikyta apie 100 mln. vienetų nelegalių rūkalų. Valstybei galimos, tačiau užkardytos žalos dydis siekia apie 30 mln. litų. Ši byla dar nėra perduota teismui, tačiau jau baigiama tirti. Joje kaltinimai pareikšti 32 asmenims.

Dvi ekspertizės nustatė, kad M.Taraškevičius negali suvokti savo veiksmų, tačiau trečiąja ekspertize konstatuota, kad vyras yra pakaltinamas ir gali atsakyti už savo veiksmus.

Paaiškėjo, kad pirmą ekspertizę padarė ekspertė Jelena Marcinkevičienė, kurios sūnus, kaip skelbė žiniasklaida, palaikė draugiškus santykius su M.Taraškevičiumi. Kilus skandalui postą paliko Teismo psichiatrijos tarnybos vadovas Konstantinas Daškevičius, gyvenęs su J.Marcinkevičiene.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min