Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrabandos vežimas nepadėjo išspręsti materialinių problemų

Teisingumas
123rf.com / Teisingumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusijos pilietis V.H. rugpjūčio pabaigoje per Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio postą jį įdarbinusiai įmonei priklausančiu krovininiu automobiliu su puspriekabe bandė nelegaliai įvežti iš Baltarusijos į Lietuvos Respubliką cigarečių, kurių bendra muitinė vertė 25 tūkst. 334 litų.

Kaip rašoma Vilniaus rajono apylinkės teismo pranešime, patikrinimo metu pažeidėjas prisipažino dėl sunkios materialinės padėties, siekdamas išlaikyti šeimą vežęs cigaretes puspriekabės šaldymo įrengimo ertmėse, jokių specialių slėptuvių puspriekabėje neįrenginėjo.

Išnagrinėjus bylą nustatyta, kad prekėms kontrabanda gabenti ir joms slėpti buvo tiesiogiai panaudota puspriekabė, nes be jos pažeidėjas nebūtų galėjęs per valstybės sieną gabenti tokio didelio cigarečių kiekio, todėl puspriekabė buvo konfiskuota kaip pažeidimo padarymo įrankis, nepriklausomai nuo to, kam ji nuosavybės teise priklauso bei kad šios transporto priemonės vertė yra didesnė nei kontrabanda gabentų prekių vertė.

2011 m. rugsėjo 20 d. priėmus nutarimą, pažeidėjas vietoj planuotos materialinės naudos už tokį kiekį kontrabanda vežtų cigarečių turės sumokėti 10 tūkst. litų baudą, be to, bus konfiskuotos kontrabanda vežtos prekės bei įmonei priklausanti puspriekabė, o žalą patyręs tikrasis jos savininkas įgijo teisę kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka dėl patirtos žalos išieškojimo iš V.H.

Nutarimas per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min