Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 12:40

Korupcija Anykščių rajone: už laimėtus konkursus verslininkai valdžiai nešė pinigus, statybines medžiagas, klojo kelius prie sodybų

Konkurso laimėtoja liko tik viena bendrovė, su kuria bus sudaroma sutartis.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: korupcija viešųjų pirkimų srityje

Neskaidrių viešųjų pirkimų Anykščiuose atomazga – teismo nuosprendis Anykščių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjui Antanui Katlioriui bei vyresniajam specialistui Antanui Timinskui.

Anykščių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus Anykščių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėją Antaną Katliorių. Jam teismas skyrė 19 500 litų baudą, vieniems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje ir nusprendė konfiskuoti 3 000 litų vertės turto.

Buvęs Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas, viešojo pirkimo komisijos narys Antanas Timinskas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo. Jam skirta 6 500 litų bauda. Bendrovės, dalyvavusios neskaidriuose viešuosiuose pirkimuose, direktorius buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Kitos bendrovės direktorius Bronislovas Laurikėnas dėl piktnaudžiavimo buvo pripažintas kaltu dar 2011 m. lapkričio 11 d. Baudžiamuoju įsakymu jam skirta 13 000 Lt bauda.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas dviem bendrovėms laimėti melioracijos darbų viešojo pirkimo konkursus.

Ikiteisminį tyrimą dėl neskaidrių melioracijos darbų viešųjų pirkimų konkursų Anykščių rajono Kavarsko ir Troškūnų seniūnijose atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas dviem bendrovėms laimėti melioracijos darbų viešojo pirkimo konkursus: vienai bendrovei laimėti Anykščių rajono Kavarsko seniūnijoje 1 099 465,24 Lt litų vertės darbų pirkimą, kitai bendrovei laimėti Troškūnų seniūnijoje 1 085 900 litų vertės darbų pirkimą ir taip pasinaudoti Europos Sąjungos investicinėmis lėšomis.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai išaiškino, kad Žemės ūkio skyriaus vedėjas susitarė su bendrovių vadovais į rengiamų viešųjų pirkimų konkursų sąlygas įtraukti tokius reikalavimus, kurių neatitiktų kiti potencialūs konkursų dalyviai. Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas, viešojo pirkimo komisijos narys Antanas Timinskas vedėjo nurodymu įtraukė papildomus reikalavimus į šių viešųjų pirkimų konkursų sąlygas ir dar prieš konkursus suinteresuotų bendrovių atstovams atskleidė konfidencialią informaciją apie potencialius viešųjų pirkimų konkursų dalyvius – konkursais pasidomėjusias įmones.

Taip dviejų bendrovių direktoriams buvo sudarytos sąlygos atlikti nesąžiningos konkurencijos veiksmus – susitarti su įmonėmis, kad jos nedalyvautų konkurse. Po tokių neteisėtų veiksmų vyko du milijoninės vertės viešųjų pirkimų konkursai, kuriuose dalyvavo tik po vieną įmonę. Jos ir buvo pripažintos konkursų laimėtojomis.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjui Antanui Katlioriui už laimėtus konkursus buvo atsilyginta ir piniginiu kyšiu, ir statybinėmis medžiagomis, taip pat paslaugomis atliekant kelio remonto darbus palei vedėjo ir jo sūnaus sodybas.

Šį ikiteisminį tyrimą dėl neskaidrių viešųjų pirkimų koordinavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, pažymima STT atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:21:41
03:54
07:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min