Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Korupcija įtariami trys Kauno prokurorai paslydo paėmę advokato pasiūlytą butelį?

Alkoholis
Sofiaglobe.com nuotr. / Alkoholis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar gali būti, kad trys prokurorai susigundė kyšiu, kurio vertė – mažiau nei 1 MGL (130 Lt.)? Tiek kainuoja neblogo tauraus gėrimo butelis.

15min.lt jau skelbė, kad trečiadienio rytą dviems Kauno apylinkės prokuratūros prokurorams – vyriausiojo prokuroro pavaduotojui Juozui Bagdonavičiui ir trečiojo skyriaus prokurorei Vidai Viduolienei – Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) pareigūnai įteikė pranešimus apie įtarimus korupcija.

Šioje baudžiamojoje byloje dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir papirkimo yra dar du įtariamieji – advokatas ir dar vienas Kauno prokuroras.

Lietuvos Respublikos prokuratūra skelbia, kad generalinis prokuroras Darius Valys lapkričio 12 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimo, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, jeigu nebuvo kyšininkavimo požymių, dėl tiesioginio arba netiesioginio pasiūlymo, pažadėjimo ar susitarimo duoti kyšį arba jo davimo valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą arba neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus ir dėl valstybės tarnautojo ar jam prilygintino asmens, savo ar kitų naudai tiesioginio ar netiesioginio pažadėjimo ar susitarimo priimti kyšį arba reikalavimo ar provokavimo duoti kyšį, arba kyšio priėmimo už teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus.

Trys Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokurorai įtariami piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir, siekdami turtinės naudos, priėmę mažesnės nei 1 MGL dydžio vertės kyšį. Įtarimai dėl papirkimo taip pat pareikšti Kauno miesto advokatui.

Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis specialistas Martynas Povilaitis 15min.lt sakė kol kas negalintis pateikti duomenų, su kokia byla susiję pareikšti įtarimai korupcija. Jis taip pat nekonkretizavo, ar advokatas trims prokurorams perdavė kažkokį daiktą, galbūt – alkoholinio gėrimo butelį, kurio vertė – iki 130 Lt.

Prokurorų ir advokato galimai padarytos nusikalstamos veikos atskleistos taikant operatyvines priemones. Byloje yra atlikti neatidėliotini ikiteisminio tyrimo veiksmai. Šią savaitę prokuroras kreipsis į ikiteisminio tyrimo teisėją dėl įtariamųjų nušalinimo nuo pareigų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Ikiteisminį tyrimą atlikti pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams.

Papildyta 17.58 val.: Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Martynas Povilaitis agentūrai BNS sakė, kad ketvirtadienį kreiptasi į Šiaulių miesto apylinkės teismą, prašant prokurorus J.Bagdonavičių ir V.Viduolienę nuo pareigų nušalinti trims mėnesiams.

Prokuratūra kol kas negavo atsakymo, ar jos prašymas dėl nušalinimo tenkinamas. Dėl trečio įtariamo prokuroro tikriausiai bus kreipiamasis penktadienį.

„Tyrimas jų atžvilgiu atliekamas dėl darbo, todėl prašoma nušalinti“, – BNS sakė M.Povilaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min