TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Korupcijos neradusi STT teismą verčia aiškintis, ar lobistas Andrius Romanovskis darė įtaką politikams

Andrius Romanovskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Romanovskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, kurio metu buvo siekta išsiaiškinti, ar per vieno labdaros bei paramos fondo veiklą nebuvo daroma įtaka įstatymų leidybos procesui. Teismui teks aiškintis, ar Lietuvoje lobistai gali daryti įtaką politikams.

Pranešime spaudai teigiama, kad atliekant šį ikiteisminį tyrimą įtarimai organizavus sukčiavimą, įgijus didelės vertės svetimą turtą, pareikšti vienam ankstesnės kadencijos Seimo nariui, kuris taip pat įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir kyšininkavimu. Kitas asmuo, kuris verčiasi lobizmo veikla, įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės ir turtinės naudos. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba šiam asmeniui pareikšti ir kitame ikiteisminiame tyrime, kurį taip pat ketinama baigti artimiausiu metu.

15min.lt primena, jog buvęs Seimo narys yra konservatorius Vitas Matuzas, o lobistine veikla besiverčiantis asmuo – Andrius Romanovskis.

Minimos veikos buvo įtartos Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidriai Panevėžio miesto savivaldybės įmonėje AB „Panevėžio energija“ vykdytų viešųjų pirkimų, susijusių su šilumos energijos gamyba. Šis tyrimas šiuo metu dar yra tęsiamas.

Įstatymų nustatyta tvarka proceso dalyviams susipažinus su vakar baigto ikiteisminio tyrimo medžiaga, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai rašys kaltinamąjį aktą ir perduos šią baudžiamąją bylą nagrinėti teisme.

Lapkričio pabaigoje Panevėžio apygardos prokuratūra nusprendė atnaujinti tyrimą dėl lobisto A.Romanovskio, kuriam buvo pateikę įtarimus dėl Seimo nario konservatoriaus Vito Matuzo papirkimo.

Susipažinęs su visa ikiteisminio tyrimo bylos medžiaga, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras nusprendė, kad kai kurios tiriamo įvykio aplinkybės iš esmės liko neįvertintos, todėl lapkričio 6 dienos sprendimą pripažino nepakankamai motyvuotu ir pavedė tęsti tyrimą toliau.

Prieš tai prokuratūra buvo nutraukusi ikiteisminį tyrimą A.Romanovskio atžvilgiu, nesant jo kaltę pagrindžiančių duomenų.

„STT tarnybai prireikė beveik dvejų metų, kad visi paviešinti man įtarimai dėl kyšio davimo būtų panaikinti. Todėl vienintelis pabaigto tyrimo rezultatas – lobistas prilyginamas valstybės tarnautojui, o visi jo veiksmai įvardinti kaip piktnaudžiavimas tarnyba, padarę „didelę neturtinę žalą Lietuvos valstybei". Visa tai – absurdas, kurį teks paneigti teisme ir gal taip apginti savo ir lobizmo reputaciją“, – ketvirtadienį išplatintame pareiškime teigia A.Romanovskis.

A.Romanovskį STT pareigūnai buvo sulaikę 2012 metų birželio 19-ąją, po to teismo sprendimu jis buvo suimtas. Iš pradžių jis įtartas papirkimu, vėliau įtarimai sušvelninti į piktnaudžiavimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min