Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 17:27

Korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje byla – teisme: kaltę pripažįsta viena valdininkė

Panevėžio rajono savivaldybė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Panevėžio rajono savivaldybė

Sausio 22 dieną Panevėžio apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje UAB „Panevėžio melioracija“ ir 5 fiziniai asmenys kaltinami piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu.

Juridinis asmuo UAB „Panevėžio melioracija“ ir du šios bendrovės vadovai Vidmantas Bernatavičius ir Nerijus Žagunis kaltinami dėl padėjimo piktnaudžiauti.

Panevėžio r. savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Berežanskis ir buvęs šio skyriaus vyriausiasis specialistas Algis Dzikas yra kaltinami dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo, o Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Čereškienė dėl piktnaudžiavimo.

Kaltinamojo akto duomenimis, organizuojant kai kuriuos viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje buvo sudarytos išskirtinės sąlygos juos laimėti bendrovei „Panevėžio melioracija“.

Teisiamojo posėdžio pradžioje bylos šalims teikiant prašymus, vieno iš kaltinamųjų advokatas paprašė grąžinti kaltinamąjį aktą prokurorui dėl, gynėjo nuomone, ydingos jo formos ir turinio. Advokato nuomone, nesilaikant reikalavimų surašytas kaltinamasis aktas neleidžia jo ginamajam aiškiai suprasti, kuo jis yra kaltinamas ir tinkamai apsiginti.

Šiam prašymui išspręsti teismas padarė trumpą pertrauką. Po jos sugrįžęs konstatavo, jog kaltinamajame akte nėra akivaizdžių trūkumų, kurie trukdytų kaltinamiesiems jį suprasti, ir paskelbė, kad advokato prašymą atmeta.

Nelikus kliūčių nagrinėti bylą, prokuroras pradėjo garsinti kaltinamąjį aktą.

Keturi kaltinamieji (trys fiziniai asmenys ir juridinis asmuo) nesutiko su jiems inkriminuotomis nusikalstamomis veikomis, vienas sutiko iš dalies. Vienintelė kaltinamoji Raimonda Čereškienė visiškai sutiko su jai pareikštais kaltinimais.

Kaltinamieji pasinaudojo teise duoti parodymus tik po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Kitas posėdis numatytas vasario 23 d. Į jį teismas kviečia keturis liudytojus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min