Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Korupcinė byla atskleidė, kaip Šiauliuose būdavo galima neteisėtai gauti vairuotojo pažymėjimą

Vairuotojo pažymėjimas
„Regitros“ nuotr. / Vairuotojo pažymėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

STT: Šiauliuose paskelbtas teismo nuosprendis dėl neteisėtų vairuotojų pažymėjimų išdavimo.

2014 m. sausio 17 d. Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir dokumentų klastojimo neteisėtai įgyjant vairuotojų pažymėjimus.

Ikiteisminį tyrimą atlikę STT Šiaulių valdybos pareigūnai išsiaiškino korupcinę sistemą ir nustatė, kad vairuotojo pažymėjimai buvo išduodami asmenims, kurie už kyšius per tarpininkus įgydavo suklastotą vairavimo mokyklos baigimą liudijantį dokumentą, gaudavo suklastotą vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir suklastotą pirmosios medicininės pagalbos suteikimo kursų išklausymą patvirtinantį sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.

Šiaulių apylinkės teismas, įvertinęs visas aplinkybes, nusikalstamą veiklą organizavusį Eduardą Ivanovą pripažino kaltu dėl papirkimo, dokumentų klastojimo, prekybos poveikiu ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose ir 3 260 litų konfiskavimą.

Buvęs valstybės įmonės „Regitra“ darbuotojas Vytautas Juška pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo. Jam skirta dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas dvejiems metams. Taip pat teismas nusprendė iš V.Juškos konfiskuoti 1 300 litų.

Dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo nuteistas ir buvęs vienos vairavimo mokyklos savininkas Pijus Meška, kuriam trejiems metams uždrausta užsiimti vairuotojų mokymo organizavimo veikla, skirta 5 200 litų bauda ir konfiskuota 3 600 litų.

Bausmės neišvengė ir medicinos įstaigų darbuotojos: suklastotas vairuotojų sveikatos patikrinimo medicinines pažymas išdavusiai Aldonai Nutautienei skirta 6 500 litų bauda, o suklastotus pirmosios medicininės pagalbos žinių atestatus išdavusiai Silvai Stanelienei skirta 3 250 litų bauda, Ilona Sungailienė atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vieneriems metams ir ji įpareigota sumokėti 650 litų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, pažymima STT atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

Primenama, kad kita baudžiamoji byla, kurioje įtarimai buvo pareikšti asmenims, bandžiusiems neteisėtai įgyti vairuotojų pažymėjimus, jau yra išnagrinėta Šiaulių miesto apylinkės teisme. 2011 m. spalio 26 d. teismas paskelbė nuosprendį ir kaltais dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo pripažino dar septynis asmenis.

Keturiems iš jų buvo skirtos piniginės baudos iki 4 550 litų, o padėjusieji atskleisti šį nusikaltimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vieneriems metams ir jiems skirta baudžiamojo poveikio priemonė – sumokėti 650 litų įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min