Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Korupcinėje Panevėžio valdžios byloje geležinis žmogus Vidmantas Urbonas paskelbtas nusikaltėliu

Vidmantas Urbonas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vidmantas Urbonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas skyrė pinigines baudas už piktnaudžiavimą ir kyšininkavimą. Penktadienį, birželio 12 d., Panevėžio miesto apylinkės teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas kaltinamas piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir kyšininkavimu, valdininkas Marijonas Dambrauskas kaltinamas piktnaudžiavimu, o žinomas panevėžietis triatlonininkas Vidmantas Urbonas – apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Bylos duomenimis, 2009 m. V.Trofimovas, tuo metu dirbęs Panevėžio apskrities viršininku, kartu su tuometiniu Panevėžio apskrities Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėju M. Dambrausku suklastojo dokumentą, t. y. šie valdininkai, žinodami, kad Panevėžio miesto apylinkės teismas žemės sklype, esančiame Klaipėdos gatvėje, nutartimi laikinai sustabdė statybas, suklastojo dokumentą dėl statinio patalpų pripažinimo tinkamu naudoti. 

Teismas taip pat nustatė, kad 2009 m. tuometinis Panevėžio apskrities viršininkas V. Trofimovas telefonu ir susitikęs su D.V. reikalavo, kad jis įkalbėtų tuometinį Biržų rajono merą balsuoti už V. Trofimovo kandidatūrą Panevėžio regiono plėtros tarybos posėdyje. Vėliau meras už jį balsavo, ir V. Trofimovas buvo išrinktas tarybos pirmininku. V. Trofimovas taip pat reikalavo, kad D.V. finansiškai paremtų V. Urbono vadovaujamą Panevėžio triatlono klubą. Už šias paslaugas jis darė įtaką kitiems asmenims dėl valstybinės žemės nuomos sutarties pratęsimo, kuri buvo naudinga D.V. 

Nustatyta ir tai, kad Panevėžio triatlono klubo pirmininkas V. Urbonas, būdamas atsakingas už klubo buhalterinės apskaitos organizavimą ir saugojimą, 2009 m. paėmė iš D.V. 5 tūkst. litų paramą asociacijai ir neįtraukė pinigų į buhalterinę apskaitą.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į kaltinamųjų asmenybes, padarytos žalos dydį, veikos pavojingumo laipsnį. V. Trofimovo padarytos nusikalstamos veikos yra apysunkės, užbaigtos, tyčinės, jis charakterizuojamas teigiamai, yra dirbantis, neteistas. M. Dambrauskas padarė nusikalstamą veiką, kuri yra apysunkė, tyčinė, užbaigta. Abiejų valdininkų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta, kad veikas padarė bendrininkų grupe, lengvinančių aplinkybių nenustatyta.

Kaltinamojo V. Urbono nusikalstama veika pripažinta baigta, tyčine, apysunke. Jo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta, rašoma Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Ingos Baltrimavičienės penktadienį paviešintame pranešime.

Panevėžio miesto apylinkės teismas, išklausęs liudytojų, kaltinamųjų parodymus, paskelbė nuosprendį. Panevėžio teritorinės darbo biržos viršininkui V. Trofimovui skirti galutinę subendrintą bausmę – 4 519 Eur dydžio baudą, o dėl dokumento klastojimo bylą nutraukti suėjus senaties terminui.

M. Dambrauską nubausti 2 636 Eur dydžio bauda ir V. Urboną nubausti 1 129 Eur bauda. 

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min