Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 10:36

Krata dėl šnipinėjimo V.Ivanovo namuose: duris atidarė tik pradėjus jas laužti

Valerijus Ivanovas
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Valerijus Ivanovas

Praėjusių metų rudenį šnipinėjimo bylą tirianti teisėsauga krėtė Valerijaus Ivanovo namus. Visgi įtarimai šnipinėjimu jam nebuvo pateikti, pats buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis tikina, kad yra tik liudytojas. Tačiau per kratą pareigūnai rado galbūt neteisėtai laikomą ginklą, dėl kurio antradienį V.Ivanovas aiškinosi Vilniaus miesto apylinkės teisme.

Kaltinimų dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais pagal BK 253 str. 1 d. sulaukęs V.Ivanovas dar neprasidėjus teismo posėdžiui žurnalistams aiškino, kad jo namuose rastas ginklas neveikiantis.

Būtent dėl šios detalės vyksta esminis ginčas teismo salėje: V.Ivanovas ir jo gynėjas bando įrodyti, kad pareigūnų aptikto dujinio revolverio neįmanoma panaudoti pagal paskirtį.

Pats buvęs „Jedinstvo“ lyderis tvirtina, kad ginklą prieš daugiau nei dešimtmetį jam davė draugas apsiginti. Šį jis padėjo į spintą ir pamiršo iki kratos.

Puikiai lietuviškai kalbantis V.Ivanovas teismo posėdžio metu paprašė leisti teisėjai pasisakyti ir rusiškai skėlė audringą kalbą.

„Revolveris nebuvo pritaikytas naudojimui, tai buvo tiesiog metalo laužas“, – savo tiesą įrodinėjo jis.

Anot jo, ginklas ne tik neveikiantis, bet net ir nėra C kategorijos dujinis revolveris, kuriam reikia leidimo.

„Tos įmonės, italų įmonės, kuri leidžia tuos ginklus, revolverio markė yra kaip signalinis, o ne dujinis revolveris, – sakė V.Ivanovas. – To daikto, kuris buvo rastas būgne, buvo du garsiniai starto šoviniai. Inkriminavimas dujinio pistoleto man neatitinka tikrovės.“

Užsibarikadavo namuose

O visa ši istorija dėl ginklo prasidėjo praėjusių metų gruodį, kai šnipinėjimo bylą tiriantys pareigūnai pasibeldė į V.Ivanovo duris.

Po devyniais užraktais slepiamos bylos detalės neatskleidžiamos iki šiol. Pagrindinis įtariamasis šioje byloje – Algirdas Paleckis, jis įkalintas jau beveik metus.

Teisme kratoje dalyvavęs pareigūnas atskleidė daugiau jos detalių. Paaiškėjo, kad pasibeldus į duris, V.Ivanovas nesiteikė jų atidaryti porą valandų.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Valerijus Ivanovas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Valerijus Ivanovas

„Nuvykome, beldėmės į duris, prisistatėme, kad esame pareigūnai. Buvo skambinta, po skambučių matėme, kad jokios reakcijos nėra. Buvo pabelsta, pareigūnas garsiai pasakė, kad mes esame iš policijos, rodomas pažymėjimas prie akutės, – pasakojo jis. – Po keleto nesėkmingų bandymų buvo laukiama, girdėjosi šurmulys už durų. Nusileidę kaimynai patvirtino matę, kad toks asmuo čia gyvena. Kiti svarstė, gal jis yra išvažiavęs.“

Vis dėl to susirinkusieji aiškiai girdėjo žmones viduje, todėl priimtas sprendimas kviesti ugniagesius, kad šie išlaužtų šarvuotas duris.

Tik pradėjus nusukinėti durų apdailas, V.Ivanovas pagaliau atidarė duris. Namuose, be jo, buvo dar moteris.

Pats V.Ivanovas tvirtino, kad durų neatidarė, nes yra Rusijos pilietis ir ambasada jį instruktavusi: jei pasibeldžia pareigūnai, į vidų jų neįleisti, kol neatvyks rusų konsulas.

Pareigūnams iškart paaiškėjo, ką visą tą laiką užsidarę bute jie veikė: kompiuteris rastas apvyniotas šiukšlių maišais ir apkrautas daiktais, telefonas buvo įgrūstas į rankinės pamušalą. Galiausiai rastas ir daiktas, panašus į revolverį. Per kratą taip pat paimti įvairūs dokumentai, atributika, elektroninės laikmenos, galbūt susijusios su byla.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Valerijus Ivanovas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Valerijus Ivanovas

Beje, vos užėję į namus pareigūnai pastebėjo, kad ant stalo stovi monitorius, tačiau kompiuterio nėra.

„Paklaustas, kur yra kompiuteris, V.Ivanovas sakė, kad jis sugedo, nuneštas taisyti. Bet tada radome jį apvyniotą maišais ir paslėptą“, – prisiminė pareigūnas.

Po kratos V.Ivanovas buvo išvežtas į Lietuvos kriminalinės policijos biurą. Visgi ilgesniam laikui jis nesuimtas, po 2 parų paleistas su įtarimais neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min