Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 05, 11:25

Krata su policijos šunimis Rokiškio rajone: nuo kokaino iki haliucinogeninių grybų

Kratų metu Rokiškio rajone policijos pareigūnai surado kvaišalų ir jų gaminimo įrangą.
Haliucinogeniniai grybai
Asociatyvi iliustracija: haliucinogeniniai grybai / MKT nuotr.

Tyrimo metu, atliekant kratas Rokiškio rajone esančioje sodyboje ir jos teritorijoje esančiuose pastatuose, rastos įrengtos patalpos su specialiai sumontuota įranga, skirta galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų auginimui. Kratos metu rastas ir paimtas didelis kiekis, kaip įtariama, narkotinių ar psichotropinių medžiagų – kokaino, kanapių ar antžeminių jų dalių.

Panevėžio VPK archyvo nuotr./Tarnybinis šuo Cherry ir šio tyrimo įkalčiai.
Panevėžio VPK archyvo nuotr./Tarnybinis šuo Cherry ir šio tyrimo įkalčiai.

Taip pat rasta ir paimta galimai psichoaktyvių haliucinogeninių grybų.

Atliekant kratas buvo pasitelktos gausios policijos pareigūnų pajėgos, dalyvavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalistinių tyrimų tarnybos Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus specialistai, kinologas su tarnybiniu šunimi.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo disponavimo dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų, turint tikslą jas platinti (Baudžiamojo kodekso 260 str. 2 d.), disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (BK 259 str. 1 d) bei įrenginių tokioms medžiagoms gaminti gaminimo ir laikymo (BK 262 str.).

Tyrimas buvo pradėtas pareigūnams gavus informacijos, kad Rokiškio rajono gyventojas L. P. tikriausiai platina kvaišalus.

Ikiteisminis tyrimas, kurį kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, buvo pradėtas gavus informacijos, kad Rokiškio rajono gyventojas L. P. galimai platina narkotines ar psichotropines medžiagas.

Baudžiamasis kodeksas už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 10 metų, o už įrengimų kvaišalams gaminti gaminimą ir laikymą – baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų. Už disponavimą psichotropinėmis ar narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min