Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 11:24

Krata URC Pabradėje: prieglobsčio prašytojų arsenale – savadarbiai durklai

Draudžiami daiktai
VSAT nuotr. / Draudžiami daiktai

Surengę netikėtą patikrinimą Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintų migrantų kambariuose, pasieniečiai aptiko draudžiamų daiktų. Buvo rastas mobilaus ryšio telefonas ir du savadarbiai duriamieji įrankiai.

Sulaikytų migrantų patalpose pasieniečiai rado draudžiamų daiktų.

Antradienį beveik dvi dešimtys URC dirbančių pasieniečių surengė prevencinę priemonę – netikėtą patikrinimą. Jame dalyvavo ir VSAT kinologas su narkotikų paieškai parengtu tarnybiniu šunimi. Buvo tikrinami į Lietuvą neteisėtai bandę patekti, sulaikyti ir vėliau centre apgyvendinti migrantai, jų daiktai ir trijų aukštų gyvenamosios patalpos.

Viename neteisėtų migrantų kambaryje VSAT pareigūnai rado ir paėmė mobilaus ryšio telefoną. Jis buvo paslėptas už lovos. Šį daiktą sulaikytiems migrantams, skirtingai nei URC gyvenantiems prieglobsčio prašytojams, turėti yra draudžiama.

Be to, neteisėtų migrantų kambariuose pasieniečiai aptiko ir du savadarbius duriamuosius įrankius. Tokių daiktų užsieniečiams turėti taip pat negalima. Kam jie priklauso, nė vienas sulaikytasis neprisipažino.

Patikros metu incidentų ir neteisėtų migrantų pasipriešinimo atvejų nebuvo.

Šiuo metu URC iš viso yra apgyvendinti 137 užsieniečiai. 24 iš jų yra sulaikyti neteisėti migrantai, likusieji – prieglobsčio Lietuvoje prašytojai.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius migrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

URC dirbantys pasieniečiai atlieka tyrimus dėl užsieniečių asmens tapatybės, atvykimo į Lietuvą aplinkybių ir vykdo tokių asmenų grąžinimą bei išsiuntimą iš šalies.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:15
01:33
04:26

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min