2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kratos ir oficialūs įtarimai: grasinusiųjų D.Šakalienei mirtimi buvo net keliolika

Didelį atgarsį visuomenėje sukėlusiame ikiteisminiame tyrime dėl grasinimų susidoroti su Seimo nare Dovile Šakaliene yra nustatyta keliolika galbūt nusikaltimą padariusių asmenų, visiems jiems pareikšti įtarimai, kratų metų iš jų surinkti baudžiamosios bylos įkalčiai. Policija parlamentarės intensyviai nebesaugo – realių grėsmių pareigūnai nemato.
Dovilė Šakalienė
Dovilė Šakalienė / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Viena iš visuomenę įaudrinusio Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, uždraudusių bet kokį smurtą prieš vaikus, autorių Seimo narė Dovilė Šakalienė gali jaustis vis ramiau. Bijoti bausmių ir aiškintis su teisėsauga dabar tenka tiems, kas galbūt parlamentarei grasino mirtimi.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriuje 15min penktadienį sužinojo, kad ikiteisminiame tyrime dėl grasinimų Seimo narei D.Šakalienei pastaruoju metu yra įvykęs svarbus postūmis.

Esminiai apčiuopiami tyrėjų darbo rezultatai: yra nustatyta keliolika įtariamųjų ir visiems jiems yra oficialiai pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką.

Kriminalistai pas įtariamuosius atliko kratas, kurių metu paėmė kompiuterius ir kitus bylos tyrimui reikšmingus įkalčius.

Maža to, kriminalistai pas įtariamuosius atliko kratas, kurių metu paėmė kompiuterius ir kitus bylos tyrimui reikšmingus įkalčius.

LKPB vadovas: jai realių grėsmių nebekyla

„Kai kurie asmenys, įkėlę žinutes į socialinį tinklą, yra nustatyti, toliau vyksta tyrimas, jų bus nustatyta dar daugiau“, – BNS sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Rolandas Kiškis.

Kriminalinės policijos vadovas teigė, kad atsisakyta intensyvesnės D.Šakalienės apsaugos nustačius, jog šiuo metu realių grėsmių jai nekyla.

Kriminalinės policijos vadovas taip pat teigė, kad šiuo metu atsisakyta pradžioje taikytos intensyvesnės D.Šakalienės apsaugos nustačius, jog šiuo metu jai realių grėsmių nekyla, ir apsiribota pasyvia apsauga, t. y. būtų operatyviai reaguojama į parlamentarės skambučius.

Tyrimą vykdo Vilniaus apskrities policija. Pasak policijos atstovų, įtariamieji yra iš įvairių Lietuvos miestų, įtarimai jiems kvalifikuojami ir dėl šmeižto, ir dėl grasinimų.

Kručinskų šeimos istorija

Kaip žinoma, rezonansą visuomenėje sukėlė dviejų mažamečių vaikų paėmimo iš kauniečių Kručinskų šeimos istorija. Vaikai paimti, kai praeivis užfiksavo, kaip motina sudavė vienam iš vaikų, kai šis jos neklausė.

Mažamečiai grąžinti į šeimą įsikišus dviem Seimo nariams, surengus piketą prie Kauno vaiko teisių apsaugos tarnybos. Dar 2018-ųjų lapkritį Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Seimo narės šmeižto ir galimo grasinimo nužudyti.

Prieš tai beveik dvi dešimtys Seimo narių kreipėsi į generalinį prokurorą dėl grasinimų parlamentarei D.Šakalienei.

Seimo narių teigimu, parlamentarė sulaukė ir grasinimų nužudyti.

Anot kreipimosi į prokuratūrą autorių, socialiniame tinkle „Facebook“ platintas fotomontažas, kur D.Šakalienė vaizduojama vilkinti aprangą su nacistinės Vokietijos simbolika bei šalia matomas mergaitės siluetas, viename portale publikuota jos nuotrauka su taikiniu ant kaktos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min