Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 5d. 10:38 , atnaujinta: 2011 rugsėjo 5d. 16:38

Kraupi avarija Lenkijoje: per avariją žuvo keturi lietuviai, trys iš jų – vaikai

Kraupi avarija Lenkijoje
Spor kadras iš tvn24.pl video / Kraupi avarija Lenkijoje

Lenkijoje ties Knurovieco kaimu susidūrus lenkų autobusiukui ir lengvajam automobiliui iš Lietuvos keturi mūsų šalies piliečiai žuvo, dar aštuoni avarijos dalyviai sužeisti. Lenkijos policija praneša, kad avarija įvyko kelios minutės po 6 val. ryto. Popiet paaiškėjo, kad žuvusios yra mažametės, maždaug 10 metų Lietuvos pilietės.

TVN24.pl filmuotą reportažą rasite čia.

Žuvo automobilio „Toyota“ keturiasdešimtmetis vairuotojas ir trys vaikai. Portalas gazeta.pl praneša, kad tai Lietuvos piliečiai. Kiti du keleiviai – 36 metų moteris ir vaikas – liko gyvi, bet sunkiai sužeisti. Kol kas nėra duomenų, kad visi „Toyota“ keleiviai buvo šeima. Mikroautobuso keleiviai gydomi ligoninėje.

Kiti šaltiniai patvirtina, kad automobilis buvo su lietuviškais registracijos numeriais. „Toyota Verso“ važiavo Balstogės kryptimi. Vietinė policija iškėlė versiją, kad „Toyota“ vairuotojas galėjo užmigti. Todėl automobilis išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su „WV Transporter“. 

Lenkijos žiniasklaida pirmadienį skelbia ir kitokią versiją. Vyras, kuris pristatomas kaip įvykio liudytojas, važiavęs paskui avariją patyrusį automobilį lietuviškais numeriais, teigia, kad „Toyota“ išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą bandydama aplenkti ta pačia kryptimi judėjusį dviratininką.

Teigiama, jog sužeistieji nugabenti į Vyškovo ir Ostrovo ligonines.

Regioninis kelias Nr. 8 po šios avarijos uždarytas, automobilių srautai nukreipti per Lochuvo miestelį. 

Papildyta 14.39 val. Lietuvos ambasados Lenkijoje konsulinio skyriaus darbuotojai portalui 15min.lt pranešė, kad pirmadienį popiet pagaliau gauta minimali oficiali informacija iš vietos policijos pareigūnų. Patvirtinta, kad visi yra Lietuvos piliečiai.

„Neturime pasų kopijų, bet pavardės, panašu, yra lietuviškos“, – apie keturis žuvusiuosius ir du sužeistuosius sakė 15min.lt pašnekovas.

Jo teigimu, visos trys per nelaimę žuvusios mergaitės yra 10-11 metų amžiaus.

Vienos mažametės ir žuvusio vairuotojo pavardės sutampa – pirminiais duomenimis, tai tėvas su dukra. Taip pat sutampa likusios gyvos moters ir sužeistos dešimtmetės pavardės, tačiau keliavę suaugusieji, nepatvirtintais duomenimis, nebuvo sutuoktiniai. Dvi žuvusios mergaitės su suaugusiais giminystės ryšiais nesusijusios.

Pasak konsulato darbuotojo, diplomatai jau susisiekė su avarijos aukų artimaisiais Lietuvoje ir teikia jiems visą informaciją, ką dabar reikia daryti. Žuvusiųjų giminėms pranešta, kad palaikai nugabenti į Vyškovą, dabar tvarkomi įvairūs formalumai.

Tuo tarpu sužeistos moters ir jos vaiko artimieji informuoti, kad šios keleivės paguldytos į ligoninę Ostrov Mazoviecki mieste. 

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos duomenimis avarijos dalyviai vyko iš Vokietijoje vykusių stalo teniso varžybų.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min