Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 9d. 18:10

Kredito unijos pinigų pasisavinimo byloje teismas vyks pas nukentėjusiuosius

Antrankiai
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Antrankiai

Trečiandienį Klaipėdos apygardos teismas turėjo pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvusi Kretingos kredito unijos kasininkė 46 metų Renata Nevarauskienė kaltinama dokumentų klastojimu ir daugiau kaip 223 tūkst. Eur pasisavinimu. Neatvykus kaltinamajai bylos nagrinėjimas atidėtas, jai skirtas suėmimas, o dėl didelio nukentėjusiųjų skaičiaus suplanuoti išvažiuojamieji posėdžiai.

Teisme kaltinamosios advokatas nurodė, kad jo ginamoji serga ir dėl to negalėjo atvykti. Tačiau teismas, atsižvelgęs į tai, kad iki posėdžio pradžios ir jo metu nebuvo pateikti dokumentai, pateisinantys kaltinamosios neatvykimą, ir siekdamas užtikrinti netrukdomą bylos nagrinėjimą, moters dalyvavimą procese, nusprendė jai skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą – bei paskelbti kaltinamosios paiešką.

Nutartį dėl kardomosios priemonės skyrimo galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Be to, teismas, įvertinęs tai, kad byloje yra 43 nukentėjusieji bei jų atstovai, iš kurių dauguma garbaus amžiaus, gyvenantys Salantuose (Kretingos r. sav.) ir aplinkinėse vietovėse, nutarė jų išklausyti šio miestelio kultūros centre. Surengus išvažiuojamuosius teismo posėdžius, nukentėjusiesiems nereikės vykti į Klaipėdą.

Šioje byloje moteris kaltinama tuo, kad dirbdama Kretingos kredito unijos Salantų kasoje kasininke 2008–2012 m. tyčia pagamino netikrus dokumentus (kasos operacijų kvitus) ir juos panaudojo įmonės finansinėje apskaitoje. Nurodoma, kad taip ji siekė parodyti tariamai teisėtas finansines operacijas išmokant pinigines lėšas klientams bei indėlininkams. Be to, ji kaltinama, kad pagaminusi melagingas terminuoto indėlio sutartis ir jas įteikusi indėlininkams sudarė įvaizdį, jog pinigai į terminuoto indėlio sąskaitą buvo įnešti, tačiau šias Kretingos kredito unijai priklausančias pinigines lėšas – beveik 772 tūkst. Lt (daugiau kaip 223 tūkst. Eur) – kaltinamoji pasisavino.

Pagal pareikštus kaltinimus moteriai gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Kitame teisiamajame posėdyje, kuris vyks lapkričio 16 d., numatyta paskelbti visą kaltinamąjį aktą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min